Znoszą zakaz importu drobiu, jaj i wieprzowiny z Polski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-08-2020,10:35 Aktualizacja: 31-08-2020,10:37
A A A

Ministerstwo rolnictwa poinformowało o zniesieniu przez Arabię Saudyjską zakazu eksportu z Polski mięsa drobiowego i jaj oraz produktów z nich. Singapur zgodził się zaś wznowić import wieprzowiny ze wskazanych zakładów mięsnych.

Jak podało MRiRW, pierwszy z krajów zniósł ograniczenia eksportowe wprowadzone z uwagi na wystąpienie u nas ognisk HPAI - wirusa ptasiej grypy. Do Arabii Saudyjskiej można ponownie eksportować mięso drobiowe oraz produkty z tego mięsa oraz jaja i pozyskane z nich przetwory.

eksport mięsa na ukrainę, asf w polsce, wieprzowina, świadectwa weterynaryjne

Produkty mięsne pojadą na Ukrainę z nowym świadectwem weterynaryjnym

Główny Lekarz Weterynarii uzgodnił nowy wzór świadectwa weterynaryjnego na produkty mięsne importowane przez Ukrainę z Polski. Ma to ułatwić m.in. eksport przetworów drobiowych - poinformował resort rolnictwa. Jak wyjaśniło...

Resort rolnictwa przekazał też, że Główny Lekarz Weterynarii poinformował o uznaniu przez Singapur regionalizacji ASF w Polsce oraz uzgodnienie wzoru świadectwa zdrowia dla wieprzowiny.

Decyzja ta daje możliwość eksportu mięsa wieprzowego i wieprzowych produktów mięsnych w oparciu o zasady regionalizacji - podkreślił resort. Wznowiony może zostać eksport z zakładów zatwierdzonych przez właściwą służbę Singapuru.

Poinformowało też o sfinalizowaniu negocjacji dotyczących uzgodnienia wzoru świadectwa zdrowia na wywożone z Polski do do tego kraju mięso wieprzowe i wieprzowe produkty mięsne z wyłączeniem konserw wieprzowych sterylizowanych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA