Wścieklizna potwierdzona u kolejnych lisów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-02-2022,10:55 Aktualizacja: 08-03-2022,14:07
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu czterech przypadków wścieklizny u zwierząt dzikich.

Przypadki wścieklizny zostały potwierdzone na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Przypadek wścieklizny nr 2022/8 został stwierdzony 1 lutego w miejscowości Helenów w gminie Poświętne w powiecie wołomińskim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2022/9 został stwierdzony 1 lutego w dzielnicy Praga Południe miasta stołecznego Warszawy w woj. mazowieckim u padłego lisa.

wścieklizna, lisy, wścieklizna w Polsce, szczepienia przeciwko wściekliźnie, psy, koty, główny lekarz weterynarii

Ile mamy przypadków wścieklizny w 2022 roku?

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu 7 przypadków wścieklizny u dzikich zwierząt w 2022 roku. Przypadki wścieklizny zostały potwierdzone na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z Państwowego...

Przypadek wścieklizny nr 2022/10 został stwierdzony 1 lutego w miejscowości Ruda Wielka w gminie Wierzbica w powiecie radomskim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2022/11 został stwierdzony 1 lutego w miejscowości Pogorzel w gminie Siennica w powiecie mińskim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną odnośnie wścieklizny w Polsce, zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski przesłał pismo do Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Krzysztof Jażdżewski apeluje o zachowanie ostrożności przy przyjmowaniu w zakładach leczniczych dla zwierząt pacjentów mających kontakt ze środowiskiem poza pomieszczeniami mieszkalnymi właścicieli i nieszczepionych przeciwko wściekliźnie, szczególnie na obszarze województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Pismo można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA