Rekordowe targi SPACE 2015

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-09-2015,12:35 Aktualizacja: 28-09-2015,23:13
A A A

Tegoroczne targi SPACE trwały od 15 do 18 września w Rennes, mieście leżącym na północnym zachodzie Francji. Według wstępnych szacunków imprezę odwiedziło ponad 106 tys. gości w tym 15 tys. międzynarodowych ze 125 krajów. To o 13 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Najwięcej zagranicznych gości przyjechało z Algierii, Chin, Egiptu, Iranu, Indii oraz Maroka. Swoją ofertę zaprezentowało 1449 wystawców w tym również firmy spoza Francji, które reprezentowały 38 krajów.

Jak co roku organizatorzy przyznali firmom tytuły oraz odznaczenia INNOV'SPACE. To wyróżnienie dla innowacyjnych produktów, które niedawno pojawiły się na rynku. W tym roku wyróżniono 48 laureatów.

Punktem kulminacyjnym była wystawa zwierząt hodowlanych. W ciągu czterech dni hodowcy zaprezentowali 550 sztuk bydła w 13 rasach. W centrum uwagi było bydło limousine. W krajowej wystawie tej rasy sędziowie ocenili 84 zwierzęta. Organizatorzy wyróżnili także rasę normandzką, której poświęcono trzeci dzień targów.

Zagraniczni goście mogli odwiedzić pobliskie gospodarstwa specjalizujące się w produkcji bydła mlecznego, mięsnego, trzody chlewnej i owiec, a także zajmujące się produkcją roślinną.

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję targów SPACE, która będzie trwała od 13 do-16 września.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA