Przełom w sprawie wynagrodzeń lekarzy weterynarii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-08-2022,8:05 Aktualizacja: 08-08-2022,8:09
A A A

Wypracowany w ramach współpracy głównego lekarza weterynarii ze środowiskiem branżowym projekt rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń, dostał "zielone światło" ze strony rządowej.

Zaproponowany projekt rozporządzenia MRiRW w sprawie warunków i wysokości wynagrodzenia za wykonywanie czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii, środowisko medyków weterynaryjnych uznało za wysoce krzywdzący.

pobicie Pracownika Inspekcji Weterynaryjnej, Sławkowo, powiat  mławski, kontrola gospodarstw

Pracownik Inspekcji Weterynaryjnej pomylił posesję i został pobity

W czasie wykonywanie obowiązków służbowych pobity miał zostać technik weterynarii z Inspekcji Weterynaryjnej. Czy rękoczynów dopuścił się niezadowolony z jego działań rolnik? O tym zdarzeniu, do którego miało dojść 21 lipca we...

W niektórych przypadkach oznaczałby dla nich wręcz zmniejszenie stawek należnych za pracę. W związku z tym zawiązali już nawet komitet protestacyjny i dali rządzącym czas na rozmowy "ostatniej szansy".

Wygląda jednak na to, że na szczęście wypracowano konsensus. Odbyło się przełomowe - wydaje się - spotkanie Porozumienia Warszawskiego, reprezentującego środowisko lekarzy weterynarii, z Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa.

"W trakcie negocjacji wicepremier Kowalczyk zaakceptował ostateczny kształt rozporządzenia zaproponowany przez Porozumienie Warszawskie, wypracowany we współpracy z głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem. Porozumienie z satysfakcją przyjęło decyzję ministra o uwzględnieniu przedstawionych przez nas propozycji uregulowania zasad sprawowania nadzorów, prowadzenia monitoringu i podwyższenia stawek wynagrodzeń zawartych w projekcie rozporządzenia. Rozporządzenie w nowym kształcie będzie podpisane najpóźniej do 11 sierpnia" - czytamy w komunikacie wydanym przez Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego.

Zrzeszenie zostało też zaproszone przez Henryka Kowalczyka na dalsze rozmowy, które będą dotyczyły regulacji wynagrodzeń w bieżącym roku we wszystkich jednostkach organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej, nieobjętych ostatnią ich regulacją i nieuwzględnionych w ustawie budżetowej w 2022 roku.
 
"Pragniemy wyrazić podziękowanie Panu wicepremierowi i ministrowi rolnictwa za zrozumienie problemów polskich lekarzy weterynarii i konstruktywne ich rozwiązywanie przy naszym współudziale. Gorące podziękowania należą się również głównemu lekarzowi weterynarii Pawłowi Niemczukowi i pracownikom biura Głównego Inspektoratu Weterynarii, którzy z ogromnym zaangażowaniem opracowywali razem z nami kolejne wersje projektu" - przekazała organizacja.
 Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA