Pieniądze czekają na hodowców. Nawet kilkaset tysięcy złotych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-06-2018,15:30 Aktualizacja: 29-06-2018,15:25
A A A

Hodowcy trzody chlewnej, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt a także producenci mleka i opasów do końca lipca mogą się ubiegać o wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych.

Dofinansowanie w ramach modernizacji może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Pieniądze te mogą być przeznaczone głównie na inwestycje budowlane.

Budżet w całym programie rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020 na modernizację gospodarstw rolnych wynosi ponad 2,5 miliarda euro.

tuczniki, cena, Niemcy, wbc

Tuczniki w Niemczech kosztują tyle co przed tygodniem

Ceny żywca wieprzowego w Niemczech od dwóch tygodni pozostają bez zmian. Popyt na tuczniki w tym kraju jest wysoki, ale nie wpłynął on na wzrost ich wartości.   Ceny tuczników w ubiegłym tygodniu w większości krajów Unii...

Rolnicy, jak informuje TVP 1, najchętniej zgłaszają się o dofinansowanie do zakupu maszyn z tzw. obszaru D. W tym roku po to wsparcie zgłosiło się już 21 tysięcy osób.

- Agencja już rozpoczyna proces weryfikacji wniosków. Będą wysyłane pierwsze pisma o uzupełnienie i zgłoszenie wyjaśnień - mówiła dla TVP 1 Małgorzata Niemiec z ARiMR.

Hodowcy trzody chlewnej, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt a także producenci mleka i opasów mogą składać wnioski do agencji od 28 czerwca niemal do końca lipca.

- Jest to nabór dedykowany do tych rolników, którzy zamierzają prowadzić przede wszystkim inwestycje budowlane polegające na budowie budynków gospodarskich do prowadzonej produkcji zwierzęcej ale również wyposażeniu tych budynków i budowie magazynów paszowych - mówiła dla TVP 1 Małgorzata Niemiec z ARiMR.

masło, cena masła, mleko, cena mleka

Mleczarnie w maju płaciły poniżej 1,3 zł za litr mleka

Cena skupu mleka w maju w porównaniu do kwietnia ponownie zmalała. Była ona niższa o 3 grosze i wyniosła 1 złoty 29 grosze za litr. Była ona zarazem o jeden grosz niższa niż przed rokiem, kiedy to według danych Komisji Europejskiej wynosiła...

Rolnicy, którzy chcą się ubiegać o tę pomoc muszą posiadać maksymalnie 300 hektarów ziemi oraz określoną dochodowość swoich gospodarstw.

Dofinansowanie na produkcję prosiąt może wynieść maksymalnie 900 tysięcy złotych. Z kolei na rozwój produkcji mleka lub bydła opasowego po 500 tysięcy złotych. Kwoty te oznaczają zwrot połowy poniesionych kosztów.

- To jest nabór, który może zdecydować o możliwościach rozwoju na wiele lat. Bo te pieniądze nie są nieograniczone. To jest ten moment - mówił dla TVP 1 Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa.

Dokumenty do dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych można składać do 27 lipca.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2023

Hoduj z głową bydło:

-Wspólny cel, czyli zdrowe racice

-Mimo kryzysu dopiął swego

-W budkach mają komfortowo

-Aby krowy wygonie leżały

-Różne sytuacje doju

 

PRENUMERATA