Pasze pod jeszcze większą kontrolą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-01-2022,8:00 Aktualizacja: 05-01-2022,10:18
A A A

Siemianka-Świsłocz ma być kolejnym przejściem granicznym, na którym będzie prowadzona kontrola graniczna pasz - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przejść granicznych, na których może być dokonywana kontrola graniczna pasz i pasz leczniczych.

Szczyt Ministrów Rolnictwa Regionu Trójmorza, Grzegorz Puda, Janusz Wojciechowski, produkcja białka paszowego

Ministrowie chcą zwiększyć produkcję białka paszowego

Kraje Trójmorza mają ogromny potencjał, chcemy go rozbudowywać - zadeklarował Grzegorz Puda, minister rolnictwa podczas Szczytu Ministrów Rolnictwa Regionu Trójmorza. Spotkanie zakończyło się podpisaniem wspólnej...

Projekt rozszerza istniejący wykaz o kolejowe przejście Siemianówka-Świsłocz, na którym dokonywana będzie kontrola pasz niezawierających materiałów pochodzących z tkanek zwierząt. W uzasadnieniu do projektu napisano, że podjęcie tej inicjatywy "wynika z potrzeby uruchomienia odpraw weterynaryjnych na kolejowym przejściu granicznym Siemianówka-Świsłocz".

Proponowana zmiana ma wejść z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

W związku z planowanym rozszerzeniem wykazu przejść granicznych, na których można dokonywać kontroli pasz niezawierających tkanek pochodzących od zwierząt, o Siemianówkę-Świsłocz resort rolnictwa proponuje także zmianę rozporządzenia w sprawie terytorialnego zakresu działania oraz siedzib powiatowych i granicznych lekarzy weterynarii.

Zgodnie z projektem, który opublikowano, obecny terytorialny zakres działania granicznego lekarza weterynarii w Kuźnicy Białostockiej zostanie rozszerzony o wymienione wyżej przejście graniczne. Zmiana ma wejść w życie także z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
 Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA