Nielegalna sprzedaż leków przez internet. Nie daj się oszukać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-12-2015,15:05 Aktualizacja: 22-12-2015,15:33
A A A

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wykryciu nielegalnej sprzedaży leków weterynaryjnych na jednym z portali internetowych.

Jak informuje Marek Pirsztuk, Główny Lekarz Weterynarii z posiadanych przez niego informacji wynika, że osoba umieszczająca na portalu www.oglaszamy24.pl oferty sprzedaży leków weterynaryjnych, poza niezgodnym z prawem działaniem, wprowadza w błąd swoich klientów. Po dokonaniu zakupu proponowanych leków oraz wpłacie należnej kwoty na konto sprzedającego, zamówione leki nie są dostarczane. Jednocześnie kontakt ze sprzedającym się urywa.

Administrator portalu współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną i każdorazowo po zgłoszeniu naruszeń, usuwa oferty sprzedaży. Mimo tego po kilku dniach pojawiają się nowe ogłoszenia.

Główny Lekarz Weterynarii przypomina, że zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. prawo farmaceutyczne wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych weterynaryjnych stanowi poważne naruszenie obowiązujących zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi. Jednocześnie jest również bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia zwierząt oraz zdrowia publicznego.

Osoby nielegalnie wprowadzające produkty lecznicze weterynaryjne do obrotu mogą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Główny Inspektorat Weterynarii wdrożył stosowne procedury w odniesieniu do powyższego przypadku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA