Inspekcja Weterynaryjna protestuje. Będą blokady dróg

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-06-2019,9:20 Aktualizacja: 10-06-2019,9:20
A A A

Inspekcja Weterynaryjna ma dzisiaj (10 czerwca) zaostrzyć protest. Jej pracownicy domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego 40 mln zł na podwyżki.

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zapowiadali wcześniej zaostrzenie protestu. W związku z brakiem odpowiedzi ze strony ministerstwa rolnictwa planują blokady dróg w całym kraju oraz protest głodowy.

"Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej podjął uchwałę o zaostrzeniu protestu. Serie działań rozpocznie "czarny poniedziałek". 10.06.2019 r. pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej przyjdą do pracy ubrani na czarno, co odzwierciedla nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej służbie" czytamy w komunikacie wydanym przez OZZPIW.

AGROunia, Michał Kołodziejczak, polskie rolnictwo, polska żywność

AGROunia w obronie polskich rolników

"Rolnictwo to ostatni bastion polskiego kapitału w gospodarce. Siłą naszego rolnictwa są bowiem gospodarstwa rodzinne, które produkują zdrową i wysoką jakościowo żywność. Naszym celem jest obrona rynku krajowego i ochrona naszych...

Blokady dróg przez pracowników IW, głodówka oraz szereg innych akcji planowane są w sytuacji braku reakcji strony rządowej.

- Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

Rząd oraz minister rolnictwa mimo wcześniejszych rozmów z pracownikami IW nie zdecydował się na podjęcie działań gwarantujących spełnienie postulatów Inspekcji Weterynaryjnej.

"Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej" czytamy w komunikacie wydanym przez OZZPIW.

Plakat IW zapowiadający "czarny poniedziałek" można znaleźć TUTAJ 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA