Inspekcja Weterynaryjna dostanie pieniądze. Będą też nowe etaty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-06-2019,16:30 Aktualizacja: 19-06-2019,16:27
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował, że dzięki staraniom ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz sekretarza stanu Szymona Giżyńskiego udało się uzyskać podwyżki dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz dodatkowe 89 etatów.

Komisja Finansów Publicznych 11 czerwca pozytywnie zaopiniowała propozycję przeznaczenia w roku 2019 kwoty 4 252 782 zł na wzmocnienie kadrowe i finansowe w głównym inspektoracie weterynarii, wojewódzkich i powiatowych inspektoratach weterynarii w 10 województwach.

Wzmocnienia kadrowe i finansowe mają na celu realizację zaleceń z audytu Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności USA (Food Safety and Inspection Service - FSIS) i zapewnienie właściwego nadzoru weterynaryjnego w zakładach sektora mięsa wieprzowego posiadających uprawnienia do eksportu na rynek USA.

asf w wietnamie, afrykański pomór świń, wietnam, trzoda chlewna

ASF ogarnął już prawie cały kraj. Wybito 2,5 miliona świń

Od lutego w związku z ASF wybito w Wietnamie łącznie 2,5 mln sztuk trzody chlewnej - poinformowało tamtejsze ministerstwo rolnictwa, oceniając, że choroba może się rozprzestrzenić na wszystkie prowincje kraju. - Choroba, która jest niegroźna...

Dodatkowe pieniądze pozwolą na utworzenie od 1 lipca 65 etatów. Na ten cel przeznaczono w tym roku łącznie 3 399 195 zł, w tym na wynagrodzenia 2 843 322 zł. Kwota ta obejmuje wynagrodzenia zasadnicze, dodatki stażowe i fundusz nagród.

Wzmocnienie kadrowe i finansowe obejmą Wojewódzkie Inspektoraty Weterynarii - Zakłady Higieny Weterynaryjnej w Gdańsku, Krośnie i Warszawie (dwie pracownie: w Siedlcach i w Ostrołęce) wykonujące badania w kierunku ASF.

"Od 1 lipca 2019 r., w 4 pracowniach utworzone zostaną 24 etaty. Łącznie na ten cel przeznaczono 853 587 zł w tym na wynagrodzenia 714 000 zł (kwota obejmuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatki stażowe i fundusz nagród)" czytamy w komunikacie głównego lekarza weterynarii.

14 czerwca 2019 r. Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała propozycję przeznaczenia kwoty 19 827 070 zł na sfinansowanie wynagrodzeń wraz z pochodnymi dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

wolne ktowy, bydło, Deszczno, lubuskie

Wolne krowy z Deszczna nie będą mogły trafić do konsumpcji

Krowy z Deszczna nie będą mogły trafić do uboju, a potem do konsumpcji - wyjaśnił w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że będą one przebadane, zakolczykowane, lecz nie otrzymają tzw. paszportów. Minister...

Środki finansowe przeznaczono na sfinansowanie od 1 sierpnia 2019 roku podwyżek w kwocie średnio 630 złotych.

"Kwota ta obejmuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatki stażowe i fundusz nagród plus pochodne na etat - wg sprawozdania Rb-70 za 2018 r." czytamy w komunikacie GLW.

Kwota przyznana na wzmocnienie finansowe inspekcji w roku 2020 będzie wynosiła ok. 50 mln zł.

Komunikat głównego lekarza weterynarii w sprawie wzmocnienia kadrowego i finansowego w Inspekcji Weterynaryjnej w roku 2019 można znaleźć TUTAJ. 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA