Agro-Tech w Minikowie. Organizatorzy zapraszają

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
24-06-2023,17:30 Aktualizacja: 24-06-2023,15:43
A A A

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza 1-2 lipca na wydarzenia targowe.

W tych dniach odbędą się Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech, Kujawsko-Pomorskie Dni Pola oraz Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech, są specjalistyczną wystawą skierowaną zarówno dla producentów rolnych jak i ekspertów z branży rolnej oraz wszystkich, którym bliski jest temat rolnictwa.

Każdego roku bierze w nich udział ponad 300 wystawców krajowych i zagranicznych, prezentujących sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Przyciągają profesjonalną publiczność, instytucje rolnicze i dziennikarzy.

mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, krowy mleczne, produkcja mleka, mleko w UE,

Cena mleka w maju. Wciąż notujemy spadki

Cena mleka w Polsce w 2023 r. zmalała piąty miesiąc z rzędu. W maju osiągnęła ona poziom 206,52 zł za hl i była niższa o 4,7% niż w kwietniu (216,80 zł za hl) i 6,6% niż w maju 2022 r. (221,11 zł za hl). Mleko w maju 2023 r. w Polsce było droższe...

Od wielu lat jest to wystawa dedykowana przede wszystkim rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania w swoich gospodarstwach.

Dzięki bogatej propozycji wystawców reprezentujących wszystkich liczących się producentów nie tylko ciągników i maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, ale pozostałych środków do produkcji rolnej, takich jak nawozy, chemia rolnicza, pasze, genetyka, hodowla roślin czy budownictwo rolnicze i odnawialne źródła energii.

Bogaty program połączony z fachowym doradztwem z różnych dziedzin rolnictwa, stwarza ponad 30 tysięcznej rzeszy odwiedzających dobrą okazję do poszerzenia swojej wiedzy, wymiany doświadczeń, a także zebrania potrzebnych informacji, niezbędnych do podejmowania decyzji w procesie inwestowania i unowocześniania gospodarstw rolnych.

Zakresem tematycznym Agro-Tech obejmuje wszystkie podstawowe obszary działalności rolniczej tj. technikę rolniczą, odnawialne źródła energii, budownictwo i materiały budowlane, usługi rolnicze, naukę i doradztwo, prezentację oferty firm z branży motoryzacyjnej.

dobrostan zwierząt, ekoschemat dobrostan zwierząt, bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, drób, konie, kozy, owce

Pieniądze za dobrostan. Hodowcy mają czas do 30 czerwca

Hodowcy zwierząt gospodarskich do 30 czerwca mogą składać wnioski o przyznanie płatności w ramach ekoschematu Dobrostan zwierząt. Nabór wniosków o przyznanie płatności w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej...

Dominującym tematem wystawy będzie jednak tak jak co roku technika rolnicza, która zajmie 3/4 powierzchni wystawienniczej.

Niezwykle ważnym elementem wydarzeń targowych będzie również stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych instytucji rolnych, na którym pozyskać będzie można wiele ważnych informacji m.in. na temat możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach środków unijnych.

Wystawa zwierząt

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. W tym roku odbędzie się już po raz XXII.

Od kilku już lat odbywa się w nowych, funkcjonalnych obiektach wystawowych i stwarza doskonałą okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy hodowcami oraz specjalistami od hodowli, żywienia, weterynarii, zoohigieny oraz mechanizacji produkcji zwierzęcej.

Bartosz Czarniak, trzoda chlewna, wieprzowina, ceny tuczników, trzoda chlewna, ceny pasz, VEZG, warchlaki, prosięta

Cena tuczników ponownie rekordowo wysoka

Cena tuczników po 9 tygodniach utrzymywania się na poziomie 2,33 euro za kg w klasie E na niemieckiej giełdzie VEZG, w końcu wzrosła. Nowym rekordem jest obecnie stawka 2,38 euro, co przy obecnym kurie złotego daje 10,66 zł. Tuczniki...

Wystawa zwierząt skupia wokół siebie również firmy hodowlane i genetyczne, które oferują hodowcom materiał biologiczny najwyższej jakości.

Firmy paszowe przedstawią optymalne programy żywieniowe oraz bogatą ofertę mieszanek i koncentratów oraz premiksów dla różnych kategorii zwierząt, a firmy zajmujące się wyposażeniem i mechanizacją budynków inwentarskich pełną gamę produktową dla dużych i małych zwierząt gospodarskich.

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola

Udział w targach potwierdzają również producenci i firmy posiadające w swojej ofercie nawozy, środki ochrony roślin oraz nasiona roślin uprawnych, które zaprezentują się podczas Kujawsko-Pomorskich Dni Pola.

Jest to niewątpliwie unikalne w skali kraju wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja potencjału blisko 500 odmian roślin uprawnych na powierzchni ok. 8 ha, ich nawożenia, technologii uprawy, wspomagania decyzji i sposobów wdrażania innowacji w uprawie roślin.

HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, gęsi, Dariusz Goszczyński

HPAI atakuje dzikie ptactwo. Bioasekuracja wciąż ważna

Ognisko HPAI w Polsce tj. 58. wybuchło 22 marca. Gdy już się wydawało, że Polska za chwilę uzyska status kraju wolnego od tej choroby 25 maja wybuchło ognisko nr 59. - Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że grypa jest nieprzewidywalna. Występuje nie tylko...

Kluczowym elementem Dni Pola jest umożliwienie rolnikom porównania w jednym miejscu pełnego potencjału odmian roślin uprawnych będącego wynikiem wieloletniej pracy hodowlanej firm nasiennych.

Dodatkowo swoją ofertę przedstawią firmy, instytucje i organizacje zaopatrujące polskie rolnictwo w rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne w zakresie szeroko rozumianej produkcji roślinnej.

Dni Pola to także demonstracje branżowe prezentujące:

  • systemy ochrony i nawożenia różnych gatunków roślin,
  • systemy wspomagania decyzji,
  • rolnictwo precyzyjne,
  • efekty uprawy pasowej w rzepaku ozimym i pszenicy ozimej,
  • systemy nawadniania,
  • rośliny zielarskie,
  • rośliny energetyczne,
  • ogród chorób roślin

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2023

Hoduj z głową bydło:

-Wspólny cel, czyli zdrowe racice

-Mimo kryzysu dopiął swego

-W budkach mają komfortowo

-Aby krowy wygonie leżały

-Różne sytuacje doju

 

PRENUMERATA