250 milionów do podziału dla producentów mleka i świń

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
06-06-2016,16:15 Aktualizacja: 09-06-2016,8:51
A A A

Producenci mleka oraz trzody chlewnej w czerwcu otrzymają wsparcie w ramach nadzwyczajnej pomocy. Trafi do nich 250 milionów złotych.

Jak zapewnia Agencja Rynku Rolnego, ci pierwsi mogą się spodziewać wypłaty pieniędzy w dniach od 13 do 16 czerwca, a drudzy od 16 do 20 czerwca.

Dopłata do litra wyprodukowanego mleka wyniesie 1,014962 zł. Przypominamy, że o te pieniądze mogli się starać rolnicy, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu nie mniej niż 15 tys. kg surowca i nie więcej niż 300 tys., a także w dniu złożenia wniosku o udzielenie wsparcia posiadali co najmniej trzy krowy typu mlecznego.

Nadzwyczajne wsparcie dla producentów trzody chlewnej, Nadzwyczajne wsparcie dla producentów mleka,agencja rynku rolnego

ARR weryfikuje wnioski o nadzwyczajne wsparcie

W Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego w całym kraju trwa weryfikacja wniosków o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny. Decyzje o przyznaniu pomocy zostaną wydane najpóźniej do 18 czerwca przez dyrektorów...
W sumie po wsparcie zgłosiło się 93 tys. producentów.

Hodowcy trzody chlewnej otrzymają odpowiednio 40 zł do każdego sprzedanego tucznika wyprodukowanego w cyklu zamkniętym oraz 20 zł do sztuki wyprodukowanej w cyklu otwartym.

Dofinansowanie będzie wypłacane hodowcom utrzymującym od pięciu do 2 tys. sztuk do każdej świni sprzedanej w ostatnim kwartale ubiegłego roku. O tę pomoc ubiegało się 65 tys. osób.

- Środki finansowe zostaną wypłacone w sektorze mleka od 13 do 16 czerwca, natomiast w sektorze wieprzowiny od 16 do 20 czerwca. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych termin 30 czerwca bieżącego roku zostanie dotrzymany - mówiła dla TVP 1 Karolina Dziewulska-Siwek, rzecznik prasowy ARR.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA