Żywiec i mięso drobiowe wyraźnie tańsze niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-12-2020,13:40 Aktualizacja: 15-12-2020,10:25
A A A
Ceny skupu kurcząt brojlerów, indyków, gęsi i kaczek w pierwszym tygodniu grudnia były niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Podobne trendy odnotowały ceny mięsa drobiowego.
 
Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa informuje, że w pierwszym tygodniu grudnia bieżącego roku na rynku krajowym potaniały kurczęta brojlery. Producenci  otrzymywali średnio 3,02 zł za kg.
 
Cena ta była o 1% niższa niż w poprzednim notowaniu oraz o 3% niższa niż w pierwszym tygodniu listopada. Jednocześnie kurczęta brojlery były o 5% tańsze niż przed rokiem. 
 
ognisko ptasiej grypy w Polsce, indyki rzeźne. ferma indyków, HPAI, woj. warmińsko-mazurskie,

Kolejne ognisko ptasiej grypy. Niemal 10 tys. indyków do utylizacji

Służby weterynaryjne poinformowały dziś (14 grudnia) o wystąpieniu 39. w tym roku ogniska ptasiej grypy. Wirus został potwierdzony w gospodarstwie utrzymującym indyki rzeźne.    Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) została...
Żywiec indyczy skupowano średnio po 4,12 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg wyższa niż przed tygodniem oraz o 1% niższy niż przed miesiącem, a także o 29% niższy niż przed rokiem. 
 
Gęsi tuczone skupowano średnio po 8,75 zł za kg. Było to o 6% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 15% więcej niż przed miesiącem. Dostawcy za gęsi otrzymywali o 9% mniej niż przed rokiem. 
 
Za kaczki brojlery w pierwszym tygodniu grudnia uzyskiwano średnio 4,29 zł za kg. Było to o 1% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o blisko 2% mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. 
 
Zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 4,07 zł za kg. To o 17% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 6% taniej niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków kosztowały średnio 8,83 zł za kg i były o 2% tańsze niż w poprzednim notowaniu i o 3,5% tańsze niż przed miesiącem. 
 
W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt były tańsze o 19%, a tuszki indyków o 9,5%.
  
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA