Wahania cen na rynku drobiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-06-2022,10:20 Aktualizacja: 23-06-2022,8:58
A A A
Ceny zakupu kurcząt brojlerów w drugim tygodniu czerwca spadły, a indyków pozostały bez zmian. Z kolei pozostałe monitorowane gatunki drobiu podrożały. 
 
Kurczęta brojlery w dniach od 6 do 12 czerwca, według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, kosztowały średnio 6,13 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż przed tygodniem i przed miesiącem, a także o 51% wyższa niż przed rokiem. 
 
Producenci za indyki, podobnie jak tydzień wcześniej, uzyskiwali średnio 8,62 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż przed miesiącem oraz o 32% niż przed rokiem. 
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, główny lekarz weterynarii

Polska złożyła wniosek o uwolnienie od HPAI

Główny lekarz weterynarii złożył do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) deklarację o odzyskaniu statusu kraju wolnego od wysoce zjadliwej grypy ptaków z dniem 21 czerwca 2022 r. "Zgodnie z art. 10.4.6 Kodeksu Zdrowia...
Kaczki typu brojler w drugim tygodniu czerwca podrożały o 6,7% do wartości 7,21 zł za kg, a gęsi tuczone o 3,1% do wartości 13,77 zł za kg. Z kolei cena kur mięsnych ze stad reprodukcyjnych wzrosła o 5,1% do wartości 3,50 zł za kg. 
 
W drugim tygodniu czerwca tuszki kurcząt patroszonych z szyjami sprzedawano średnio po 9,05 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż tydzień wcześniej i o 4% niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek indyków wyniosła 15,72 zł za kg i była o 3% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 7,5% niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 36%, a tuszki indyków o 44%.
 
W okresie od stycznia do kwietnia, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, z Polski wyeksportowano łącznie 619 tys. ton produktów drobiowych.  Było to o 4% więcej niż przed rokiem. 
 
Jednocześnie w tym czasie trafiło do kraju 62 tys. ton drobiu. Było to o 33% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA