W skupie drobiu przeważały wzrosty cen

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-06-2024,10:30 Aktualizacja: 11-06-2024,15:14
A A A
Notowania większości monitorowanych gatunków drobiu na przełomie maja i czerwca wzrosły. Wyjątek stanowiły kaczki brojlery, które potaniały o 1%.
 
W Polsce na przełomie maja i czerwca w zakładach objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej przeważały wzrosty cen skupu żywca drobiowego. 
 
Kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,92 zł za kg. Ich cena była o 1% droższa niż tydzień wcześniej oraz o 2% niż przed miesiącem. 
 
Za indyki płacono średnio 6,36 zł za kg. Drób ten był o 3 gr za kg droższy niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% niż przed miesiącem. 
 
cena drobiu, żywiec drobiowy, mięso,indyki, brojlery, spadek cen,

Ceny wszystkich monitorowanych gatunków drobiu wzrosły

Krajowe ceny skupu żywca drobiowego wzrosły. Jednocześnie były one znacznie niższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.    W Polsce w dniach od 20 do 26 maja odnotowano wzrost cen wszystkich monitorowanych gatunków żywca...
Cena kaczek brojlerów w ciągu tygodnia obniżyła się o 1% do wartości 5,60 zł za kg. Była ona o 8% niższa niż przed miesiącem. 
 
W odniesieniu do notowań sprzed roku, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, kurczęta brojlery były tańsze o 13%, indyki o 22%, a kaczki brojlery o 27%. 
 
Zakłady drobiarskie na przełomie maja i czerwca sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 9,22 zł za kg. Cena ta była o 7% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 13% niż przed miesiącem, a także o 9% niż w analogicznym okresie 2023 r. 
 
Za tuszki indyków płacono średnio 14,05 zł za kg. Cena ta była o 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. Jednocześnie tuszki indyków były o 5% tańsze niż przed rokiem.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA