Szybko rosnące brojlery indyka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (bea) | redakcja@agropolska.pl
16-02-2016,13:50 Aktualizacja: 16-02-2016,14:46
A A A

Nierównomierny wzrost drobiu w stadach, który skutkuje przedłużającym się odchowem i stratami ekonomicznymi, to częste zjawisko, na które uskarżają się producenci brojlera indyczego. Jedną z przyczyn problemów początkowego okresu odchowu jest brak szybkiej resorpcji woreczka żółtkowego. Rozwiązaniem może być produkt SUPLEXAN® INTRO.

Wyselekcjonowane i skoncentrowane składniki preparatu przyczyniają się do pobudzenia wzrostu i rozwoju układu pokarmowego najmłodszych zwierząt. Prowadzone od lat badania naukowe nad maślanem sodu, wykazały jego skuteczność w pobudzaniu rozwoju kosmków jelitowych, zwiększaniu powierzchni absorbcji, lepszym trawieniu oraz wspomaganiu funkcji wątroby. Olejek z sosny zapobiega występowaniu biegunek u młodych zwierząt oraz reguluje trawienie i wzmaga apetyt. Preparat zawiera związki fenolowe o silnym działaniu przeciwutleniającym, a obecność oleorezyny szałwii o działaniu rozkurczającym wspomaga leczenie niestrawności, przeciwdziałając nadmiernej fermentacji w jelitach.

Elektrolity, jak chlorek sodu i potasu oraz betaina pozytywnie oddziałują na cały układ pokarmowy, przygotowując zwierzęta do lepszego wzrostu. Odpowiedni poziom elektrolitów w płynach ustrojowych przeciwdziała zmianie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz występowaniu zaburzeń procesów trawiennych. Preparat uzupełnia dawkę pokarmową w witaminy D3 oraz C, regulujące gospodarkę węglowodanowo-tłuszczową oraz wspomagające układ immunologiczny. Zawartość sorbitolu zwiększa pobranie paszy oraz wody, przez co poprawia wzrost zwierząt oraz pozwala na szybsze uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów hodowlanych.

Korzyści z zastosowania SUPLEXAN® INTRO

  • ułatwienie dobrego startu dla przewodu pokarmowego;
  • wspomaganie resorpcji woreczka żółtkowego;
  • regulacja czynności wątroby;
  • uzupełnienie elektrolitów;
  • ograniczenie biegunek i niestrawności;
  • lepsze pobieranie i przyswajanie paszy;
  • szybkie i łatwe technologicznie włączenie produktu do żywienia niezależnie od wieku zwierząt, gwarantowane przez płynną formę preparatu.
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA