Sprawdź jak kształtują się ceny żywca drobiowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-11-2023,12:30 Aktualizacja: 22-11-2023,9:14
A A A
Krajowe notowania żywca drobiowego w drugim tygodniu listopada uległy korekcie. Ceny indyków i gęsi tuczonych wzrosły, kaczek brojlerów spadły, a kurcząt pozostały bez zmian. 
 
Dostawcy za żywiec indyczy w drugim tygodniu listopada uzyskiwali średnio 6,11 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej, ale aż o 32% niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
Cena kurcząt brojlerów w odniesieniu do poprzedniego tygodnia nie uległa zmianie i pozostała na poziomie 4,94 zł za kg. Jednocześnie była ona o 2% niższa niż miesiąc wcześniej i o 18% niż przed rokiem. 
 
grypa ptaków, wirus HPAI, ogniska choroby w Meksyku, przypadki, drób, dzikie ptactwo,

W Meksyku wykryto pierwsze w tym sezonie ognisko grypy ptaków

Epidemia grypy ptaków została potwierdzona po raz pierwszy w tym roku w Meksyku. Chorobę wykryto na dwóch fermach, gdzie padło 15 tys. sztuk drobiu.   Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała, że w Meksyku na...
Za gęsi tuczone, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, płacono w skupie średnio 15,32 zł za kg. Było to o 4 gr za kg więcej niż przed tygodniem, ale o 1 gr za kg mniej niż miesiąc wcześniej, a także o 8% niż przed rokiem. 
 
Cena kaczek brojlerów w drugim tygodniu listopada wyniosła średnio 6,92 zł za kg. Była ona o około 1% niższa niż w poprzednim tygodniu oraz przed miesiącem oraz o 9% niż przed rokiem.
 
W dniach od 6 do 12 listopada tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 7,69 zł za kg. Było to o 5% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 9% drożej niż przed miesiącem, a także o 9% taniej niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków wyceniono średnio na 13,10 zł za kg. Było to o 2% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 1% taniej niż przed miesiącem. Tuszki te były jednocześnie o 13% tańsze niż przed rokiem.
 
Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA