Sprawdź jak kształtują się ceny żywca drobiowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-11-2023,8:25 Aktualizacja: 02-11-2023,8:24
A A A
Ceny gęsi tuczonych w połowie października wyraźnie wzrosły. Z kolei kurczęta brojlery potaniały, a notowania kaczek pozostały bez zmian. 
 
Kurczęta brojlery w dniach od 16 do 22 października skupowano po 5 zł za kg, czyli o 1% miej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 4% niższa niż przed miesiącem, a także o 17% niż przed rokiem.
 
Producenci za indyki otrzymywali średnio 6,07 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg wyższa niż przed tygodniem oraz o 6 gr za kg niż miesiąc wcześniej. Ten gatunek drobiu był również o 32% tańszy niż przed rokiem.
 
ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

Ceny drobiu sporo niższe niż przed rokiem

Notowania wszystkich monitorowanych gatunków drobiu w połowie października były niższe niż przed rokiem. Największe spadki odnotowała cena indyków, które były tańsze aż o 31%.    Na rynku krajowym w dniach od 9 do 15...
Za gęsi tuczone dostawcy uzyskiwali średnio 15,42 zł za kg. Było to o 9 gr za kg więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% mniej niż przed miesiącem i o 6% niż przed rokiem. 
 
Cena kaczek brojlerów, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tak jak przed tygodniem wynosiła 7,02 zł za kg. Była ona o 1% niższa niż przed miesiącem i o 7% niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu października zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,14 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 14% niższa niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o 6 gr za kg do wartości 13,32 zł za kg. Były one o 1% tańsze niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt potaniały o 1%, a tuszki indyków aż o 10%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA