Ptasia grypa - policja kontroluje gospodarstwa i wlepia mandaty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-03-2017,10:35 Aktualizacja: 08-03-2017,21:34
A A A
Policjanci z Konina skontrolowali gospodarstwa w gminie Kramsk i ukarali właścicieli sześciu gospodarstw, gdzie ptaki biegały wolno po podwórku. Mandaty w tych przypadkach wynosiły po 50 zł, ale mogą być znacznie wyższe.
 
W czasie szalejącej ptasiej grypy, przestrzeganie zaleceń powiatowego lekarza weterynarii jest konieczne. Choroba niebezpiecznie zbliża się do granic powiatu konińskiego, dlatego ważne jest izolowanie ptactwa i drobiu.
 
Jak informuje "Portal Wielkopolski Wschodniej" wczoraj funkcjonariusze konińskiej policji wspólnie z lekarzem weterynarii kontrolowali gospodarstwa w gminie Kramsk.
 
ptasia grypa, kaczki, wielkopolska, ostrzeszów, drób, bioasekuracja

Wirus spłynął z pól. Ptasia grypa znów zaatakowała w Wielkopolsce

Służby weterynaryjne w Ostrzeszowie wykryły w czwartek piąty przypadek ptasiej grypy na terenie powiatu, tym razem w Biskupicach Zabarycznych. Powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o wygaszaniu produkcji kaczek oraz gęsi i nie wydaje rolnikom...
- Drobni hodowcy wydają się lekceważyć problem, ale to bardzo niepokojące zjawisko. Już kilka tygodni temu sołtysi zapoznali ich z nowymi obowiązkami. Czas na pouczanie dobiegł końca. Każdy hodowca nie stosujący się do przepisów będzie karany mandatem – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.
 
Policjanci podczas prowadzenia kontroli ukarali właścicieli sześciu gospodarstw, którzy nie przestrzegali zasad bioasekuracji. Drób w tych gospodarstwach biegał wolno po podwórku.
 
Mandaty za biegające po podwórku kury mogą sięgać kwoty 250 zł, ale grzywna nałożona przez Inspektora Weterynarii to nawet 800 zł.  
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA