Producenci jaj chcą ochrony po brexicie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KIPDiP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2019,14:25 Aktualizacja: 02-04-2019,14:50
A A A

W cenie brytyjskich jaj aż 16 procent stanowią koszty spełnienia wymogów Unii Europejskiej. Po wyjściu ze Wspólnoty producenci z Wysp nie będą mieli szans na skuteczne konkurowanie z towarami z USA, Ukrainy oraz Argentyny.

Tamtejsze organizacje drobiarskie domagają się od rządu w Londynie, aby umowy o wolnym handlu podpisywane przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii gwarantowały, by jaja przywożone na Wyspy spełniały dokładnie te same wymagania, co ich brytyjskie odpowiedniki - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Szanse na zapisanie takich postanowień w umowach międzynarodowych nie są jednak duże. Nerwowa atmosfera w jakiej Brytyjczycy opuszczają UE powoduje, że negocjatorzy bardzo się spieszą. Chcąc zaspokoić podstawowe interesy kraju nie koncentrują się na szczegółach.

Pozycja dyplomacji brytyjskiej słabnie każdego dnia w związku z doniesieniami o zagrożeniach, jakie niesie bezumowny Brexit oraz ze względu na chaos towarzyszący uzgadnianiu stanowiska wewnątrz rządu i parlamentu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA