Niemal wszystkie gatunki drobiu potaniały

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-11-2023,11:50 Aktualizacja: 15-11-2023,9:15
A A A
Krajowe ceny skupu drobiu na przełomie października i listopada spadły. Wyjątek stanowią gęsi tuczone, których notowania w ciągu tygodnia wzrosły o 2 gr za kg.
 
Na rynku krajowym w dniach od 30 października do 5 listopada spadły ceny skupu większości gatunków żywca drobiowego. Dostawcy za kurczęta brojlery, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, uzyskiwali średnio 4,94 zł za kg.
 
Było to o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% niż przed miesiącem, a także o 18% niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
grypa ptaków, wirus HPAI, ogniska choroby w Meksyku, przypadki, drób, dzikie ptactwo,

W Meksyku wykryto pierwsze w tym sezonie ognisko grypy ptaków

Epidemia grypy ptaków została potwierdzona po raz pierwszy w tym roku w Meksyku. Chorobę wykryto na dwóch fermach, gdzie padło 15 tys. sztuk drobiu.   Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała, że w Meksyku na...
Indyki w ciągu tygodnia potaniały o 1% wartości do 6,05 zł za kg. Ich cena była o 1% wyższa niż przed miesiącem oraz o 32% niż przed rokiem. 
 
Dostawcy za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 6,98 zł za kg, czyli o 1 gr za kg mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4 gr za kg mniej niż przed miesiącem. Kaczki były jednocześnie o 9% tańsze niż przed rokiem. 
 
Gęsi tuczone skupowano średnio po 15,28 zł za kg. Było to o 2 gr za kg drożej niż przed tygodniem, ale o 1% taniej niż miesiąc wcześniej, a także o 7% niż przed rokiem. 
 
Na przełomie października i listopada zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 8,07 zł za kg. Ich cena była o 10% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% niż przed miesiącem. Notowania tuszek kurcząt były o 5% niższe od ceny uzyskiwanej przed rokiem. 
 
Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 12,82 zł za kg. Była ona odpowiednio o 2% i 5% niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej, a także o 14% niż przed rokiem.
 
Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA