HPAI w Polsce. Bośnia i Hercegowina wstrzymuje import

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-05-2020,9:50 Aktualizacja: 21-05-2020,9:04
A A A
Służby weterynaryjne informują, że w związku z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w Polsce, władze Bośni i Hercegowiny wprowadziły ograniczenia importowe. Obejmują one 8 województw i dotyczą drobiu i produktów drobiowych.
 
Ograniczenia importowe wprowadzone przez służby weterynaryjne Bośni i Hercegowiny dotyczą województw łódzkiego, dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. 
 
Kraj ten wprowadził ograniczenia, które dotyczą żywego drobiu, ptaków bezgrzebieniowych, dzikich ptaków łownych oraz innych ptaków hodowlanych oraz utrzymywanych w niewoli, w tym ptaków przemieszczanych jako zwierzęta towarzyszące.
 
drób, mięso, Bułgaria, salmonella

Wstrzymano sprzedaż ok. 20 ton polskiego mięsa z salmonellą

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wstrzymała sprzedaż ponad 19,6 ton skażonego salmonellą mięsa drobiowego pochodzącego z Polski i nakazała jego zniszczenie - poinformowała w środę służba prasowa agencji. To kolejny taki przypadek w tym...
Zakaz importu dotyczy również piskląt jednodniowych, jaj wylęgowych i konsumpcyjnych, zarodków drobiu, ptaków bezgrzebieniowych oraz dzikich ptaków łownych.
 
Restrykcjami objęto także świeże i mrożone mięso drobiowe, produkty z mięsa drobiowego oraz inne produkty pochodzące od ptaków przeznaczonych do spożycia przez zwierzęta, do użytku przemysłowego lub rolniczego.
 
Wśród wymienionych produktów objętych zakazem importu są niespreparowane trofea myśliwskie pochodzące od ptaków oraz niespreparowane ptasie pióra.
 
Zakazem nie objęto hermetycznie zamkniętych, poddanych obróbce termicznej konserw drobiowych lub z dzikich ptaków łownych, które podczas produkcji zostały poddane sterylizacji przynajmniej FO3 lub większej, produktów jajecznych takich jak jajka w proszku oraz tych poddanych pasteryzacji lub sterylizacji.
 
Bośnia i Hercegowina przyjmuje również produkty poddane obróbce cieplnej, w których podczas tego procesu osiąga się temperaturę co najmniej 70°C wewnątrz produktu.
 
Zakaz eksportu nie dotyczy także pióra lub części piór, które zgodnie z posiadaną deklaracją zostały poddane obróbce parą wodną lub inną metodą, która zapewnia unieszkodliwienie czynników chorobotwórczych. 
 
Książki warte polecenia: Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA