Drób z Ukrainy wraca na wiele rynków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KIPDiP (em) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2020,14:25 Aktualizacja: 16-04-2020,14:31
A A A

Po wystąpieniu w styczniu na Ukrainie grypy ptaków wiele państw zakazało importu mięsa drobiowego od naszego wschodniego sąsiada. Teraz te restrykcje są znoszone przez kolejne kraje.

W ostatnim czasie zakaz importu drobiu obowiązujący dla całej Ukrainy zniosły Irak i Singapur, natomiast Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael, Mołdawia, Azerbejdżan, Armenia, Hongkong, Kazachstan, Arabia Saudyjska i Kuwejt uznały ograniczenia strefowe.

producja drobiu, skup drobiu, Anna Zubków, copa cogeca

Drobiarze w dramatycznej sytuacji. Chcą interwencji na rynku

Branża drobiarska domaga się natychmiastowej interwencji na rynku i zdjęcia nadwyżek mięsa. Ceny skupu są "dramatycznie" niskie, nie ma odbiorców drobiu - informuje Anna Zubków z Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i...

Eksperci Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz uważają, że decyzje wynikają - poza skutecznością negocjacyjną ukraińskiej administracji - z negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez epidemię koronawirusa.

Problemy z utrzymaniem ciągłości łańcucha dostaw produktów żywnościowych na rynkach światowych sprawiają, że przestają mieć znaczenie zaostrzone wcześniej procedury i restrykcje stosowane w handlu międzynarodowym.

W niektórych regionach świata podejmowane są zatem decyzje o łagodzeniu ograniczeń w celu zmniejszenia ryzyka niewystarczającej podaży żywności i wzrostu cen produktów rolno-spożywczych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA