Drób z Polski coraz bliżej Singapuru

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-05-2017,15:00 Aktualizacja: 30-05-2017,13:03
A A A

Drób produkowany w Polsce prawdopodobnie będzie wkrótce eksportowany do Singapuru. To wynik ubiegłotygodniowej wizyty singapurskich inspektorów Agencji ds. Rolno-Spożywczych i Weterynaryjnych (AVA).

Zakłady drobiarskie w naszym kraju, w sumie cztery, były kontrolowane pod kątem uzyskania przez nie uprawnień eksportowych na tamtejszy rynek. Zostały one pozytywnie zweryfikowane.

mięso drobiowe, drób, eksport drobiu, KRD-IG

Mięso drobiowe ponownie będzie eksportowane do Chin?

Ptasia grypa została już opanowana. Mimo to rynek chiński nadal jest zamknięty na dostawy polskiego drobiu. Jednak przedstawiciele branży przy pomocy rządu pracują nad odbudowaniem dobrych relacji z tym krajem. - Aby partnerzy chińscy wznowili...

Inspektorzy z Singapuru zweryfikowali zakłady drobiarskie, zapoznali się z nadzorem nad jakością i bezpieczeństwem produkcji oraz przebiegiem procesów technologicznych.

- Wizyta singapurskich inspektorów weterynaryjnych przybliża nas do otwarcia tego rynku na polski drób. Mięso drobiowe jest obecnie najchętniej spożywane w Singapurze ze względu na uwarunkowania kulturowe i religijne – mówi Łukasz Dominiak, Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, która była koordynatorem wizyty singapurskich inspektorów.

Polska, jak zapewniają przedstawiciele KRD-IG, która jest liderem produkcji mięsa białego w Unii Europejskiej i prawdopodobnie uporała się z wirusem grypy ptaków, jest w pełni gotowa na uzyskanie dostępu do nowego rynku eksportowego.

Kontrola inspektorów AVA zakończyła się spotkaniem w Głównym Inspektoracie Weterynarii, na którym przedstawiciele tamtejszych władz weterynaryjnych podsumowali swoją wizytę.

- Z informacji napływających do izby wynika, że Singapur jest zainteresowany naszymi produktami, a ponadto jest otwarty na import tych części drobiu, które nie są aż tak popularne w Europie - podsumowuje  Łukasz Dominiak.

Książki warte polecenia: Hodowla i chów gęsi |Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA