Dla producentów drobiu z EuroTier 2016

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: hoduj@apra.pl
21-11-2016,14:55 Aktualizacja: 22-11-2016,13:33
A A A

Targi EuroTier 2016 pokazały, że główne tendencje w innowacjach dotyczących hodowli drobiu koncentrują się na optymalizacji systemów pojenia i precyzyjnego dozowania płynnych dodatków, których głównym celem jest zwiększenie odporności ptaków na patogeny poprzez stabilizację mikroflory jelitowej.

Komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemiecki Towarzystwo Rolnicze) przyznała nagrody Innovation Award EuroTier 2016 (nagrody za innowacyjność) spośród 251 zatwierdzonych zgłoszeń. Złote i srebrne medale przyznano 25 produktom. Wśród nich w sektorze dla drobiu przyznano miedzy innymi srebrny medal dla firmy Biomin za Poultry Star, suplement do pasz, który ma wspomagać wczesne zasiedlanie przewodu pokarmowego przez korzystną florę bakteryjną. Produkt ten łączy ze sobą działanie dobranych odpowiednio mikroorganizmów oraz fruktooligosacharydów (pełniących funkcję prebiotyków).

drób, mięso kurcząt, brojlery kurcząt, eksport drobiu, produkcja drobiu

Rekordowe wstawienia brojlerów kurcząt

W sierpniu pobity został rekord wstawień brojlerów kurcząt, który pierwszy raz w historii przekroczył 100 mln i wyniósł 100,2 mln sztuk. To o 16 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej - informuje GUS.   Świadczy...

Wśród medalistów znalazł się również system "Nutrition Easy" firmy EW Nutrition, który ma umożliwiać bezpośrednie i precyzyjne dozowanie do paszy suplementów wspomagających zdrowotność utrzymywanych ptaków. System ten wykorzystuje dodatki w postaci roztworów podawanych poprzez natryskiwanie. Urządzenie to montowane jest na linii karmienia, rozpryskuje roztwór na paszę w tempie zależnym od prędkości pracy linii paszowej.

Do monitorowania i regulacji pracy systemu pojenia nagrodzony medalem srebrnym został system Optima E-Control firmy Lubing Maschinenfabrik z Niemiec. System ten pozwala także na określenie krzywej ciśnienia dla poszczególnych stad lub obiektów w celu utrzymania optymalnego przepływu wody o każdej porze. W dodatku E-Control posiada funkcję alarmującą hodowcę o zbyt niskim poziomie wody oraz możliwości automatycznego płukania.

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych | Hodowla i chów gęsi | Sygnały brojlerów

 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA