Ceny większości monitorowanych gatunków drobiu spadły

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-06-2023,17:45 Aktualizacja: 21-06-2023,17:05
A A A
Żywiec drobiowy w drugim tygodniu czerwca odnotował spadki cen. Wyjątek stanowią kaczki brojlery, które w ciągu tygodnie nieznacznie podrożały.
 
Cena zakupu kurcząt brojlerów w dniach od 5 do 11 czerwca wynosiła średnio 5,64 zł za kg i była ona o 3 gr za kg niższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 5 gr za kg niż przed miesiącem. 
 
Dostawcy za indyki uzyskiwali średnio 7,91 zł za kg. Było to o 3% mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 9% niż przed miesiącem. 
 
drobiarze, drób, Dariusz Goszczyński, KRD-IG, Ukraina, import z ukrainy, drób z Ukrainy, brojlery, dobrostan zwierząt

Polscy producenci drobiu rozumieją zasady rynkowej konkurencji

Konferencja, której głównym hasłem były aktualne wyzwania branży drobiarskiej, odbyła się 2 czerwca. Poświęcona ona była analizie obecnej sytuacji na rynku drobiarskim oraz największym wyzwaniom, które stoją przed branżą....
 
Za kaczki brojlery zakłady płaciły 7,71 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg wyższa niż przed tygodniem i miesiącem. W odniesieniu do cen sprzed roku, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, kurczęta brojlery oraz indyki były o 8% tańsze, a kaczki brojlery o 7% droższe. 
 
W drugim tygodniu czerwca tuszki kurcząt patroszonych z szyjami, tak jak przed rokiem, sprzedawano średnio po 9,05 zł za kg. Cena ta była o 7% wyższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 2% niższa niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków patroszonych w ciągu tygodnia potaniały o 1%  do wartości 14,66 zł za kg. Były one o 1 gr za kg tańsze niż miesiąc wcześniej oraz o 7% niż przed rokiem.
 
W okresie pierwszych czterech miesięcy 2023 r. wyeksportowano z Polski 655 tys. ton produktów drobiowych w ekwiwalencie tuszek. Było to o 3,5% więcej niż przed rokiem. Przychody z eksportu w tym czasie wzrosły o 11,5%, do wartości 1,6 mld euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 7,7 mld zł. 
 
Import asortymentu drobiowego zwiększył się o 10% i osiągnął poziom 72 tys. ton. Jego wartość wzrosła o 25% do 171 mln euro, czyli około 803 mln zł.
 
Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA