Ceny drobiu sporo niższe niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-10-2023,12:15 Aktualizacja: 24-10-2023,10:22
A A A
Notowania wszystkich monitorowanych gatunków drobiu w połowie października były niższe niż przed rokiem. Największe spadki odnotowała cena indyków, które były tańsze aż o 31%. 
 
Na rynku krajowym w dniach od 9 do 15 października cena skupu kurcząt brojlerów obniżyła się o 1,5% w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniosła 5,05 zł za kg. Była ona o 4% niższa niż przed miesiącem oraz o 17% niż przed rokiem. 
 
Dostawcy za indyki uzyskiwali średnio 6,05 zł za kg. Było to o 1% więcej niż przed tygodniem i miesiącem, a także o 31% mniej niż przed rokiem. 
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, H5N1, różne gatunki drobiu

HPAI w Polsce. Mamy kolejne ognisko grypy

Grypa ptaków po kilku miesiącach przerwy ponownie została stwierdzona u drobiu domowego kilka dni temu. Niestety kolejne ognisko zostało potwierdzone wczoraj tj. 16 października. Ognisko HPAI nr 62 w 2023 roku wybuchło 8 października w...
Gęsi tuczone w skupie w ciągu tygodnia potaniały o 1% do wartości 15,33 zł za kg. Były one o 2% tańsze niż przed miesiącem oraz o 4% niż przed rokiem. 
 
Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie podobnym jak przed tygodniem. Dostawcy za ten gatunek drobiu uzyskiwali 7,02 zł za kg. Cena ta była ona o 2% niższa niż przed miesiącem oraz o 6% niż przed rokiem.
 
W drugim tygodniu października, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano średnio po 7,06 zł za kg. Było to o 5% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 6,5% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano po 13,26 zł za kg. Cena ta była o 1,5% niższa niż przed tygodniem oraz o 4% niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt potaniały o 9%, a tuszki indyków o 10%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków


 

 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA