Cena większości gatunków drobiu wzrosła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-11-2021,15:15 Aktualizacja: 17-11-2021,14:03
A A A
Większość monitorowanych gatunków drobiu, w pierwszym tygodniu listopada, podrożała. Wyjątek stanowią kaczki brojlery, które potaniały o 1 gr za kg. 
 
Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu listopada wzrosły ceny skupu większości monitorowanych rodzajów żywca drobiowego – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
 
Dostawcy za kurczęta brojlery otrzymywali średnio 4,05 zł za kg. Cena ta była o 2% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o 29% niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
Indyki w ciągu tygodnia podrożały o 2% do wartości 5 zł za kg. Ich cena była o 1% wyższa niż miesiąc wcześniej oraz o 19% niż przed rokiem. 
 
grypa ptaków, Krzysztof Niemczuk, PIW w Puławach, H5N8, H5N1

Grypa ptaków atakuje. Jest apel do hodowców drobiu

Apelujemy o stosowanie środków ochrony indywidualnej w gospodarstwach, gdzie stwierdzono wirus ptasiej grypy - mówi prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Jak podkreślił ekspert...
Gęsi tuczone skupowano średnio po 10,26 zł za kg. To o 4% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o 37% niż w analogicznym okresie 2020 r. 
 
Z kolei kaczki brojlery w ciągu tygodnia potaniały o 1 gr za kg do wartości 5,06 zł za kg. Cena ta była o 2% wyższa niż na początku października oraz o 18,5% niż przed rokiem. 
 
W dniach 1-7 listopada zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,24 zł za kg. Ich cena była o 4% wyższa niż w końcu października i o 10% niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek indyków, w porównaniu z poprzednim tygodniem, wzrosła o 4% do wartości 10,71 zł za kg. Była ona jednocześnie o 2% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt podrożały o 36%, a tuszki indyków o 19%.
  
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA