XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej już za nami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | miroslaw.lewandowski@agropolska.pl
16-09-2014,14:55 Aktualizacja: 24-11-2014,14:59
A A A

Najważniejsze osobistości polskiego i europejskiego mleczarstwa spotkały się 11-13 września podczas XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie.

Tematem tegorocznego spotkania była bieżąca sytuacja na rynku mleczarskim związana z przekroczeniem kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014 oraz zachwianą kondycją branży mlecznej po wprowadzeniu rosyjskiego embarga.

Wśród gości zaproszonych na forum byli minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, Luis Carazo-Jimenez z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, Michel Nalet z Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy EDA, Andrzej Babuchowski ze stałego Przedstawicielstwa RP przy Komisji Europejskiej, przedstawiciel francuskiego ministerstwa rolnictwa Julien Barré oraz Rüdiger Keunecke z Federalnego Ministerstwa Żywności i Rolnictwa w Niemczech.

Największym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni goście rozmawiali o zarządzaniu rynkiem mleka w obliczu kryzysu gospodarczego i politycznego, przyszłości sektora mleczarskiego, przemian polskiego mleczarstwa w okresie członkostwa Polski w UE, możliwości rozwoju dla producentów i eksporterów żywności i poszukiwaniu nowych rynków zbytu. W związku z ostatnim zagadnieniem w kongresie wziął także udział Radca Ekonomiczno - Handlowy Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Lijuan.

W trakcie XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie, ogłoszone zostały wyniki VIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. W oparciu o wskaźniki jak perspektywa finansowa, klientów, procesu, potencjału i dostawców tytuł najlepiej funkcjonującej na polskim rynku spółdzielni zdobył Mlekpol.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA