Wyłoniono nowych mistrzów w dojeniu sztucznej krowy

Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-07-2021,9:15 Aktualizacja: 21-07-2021,9:00
A A A
Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy odbyły się w minioną sobotę (17 lipca). Spośród 40 uczestników wyłoniono najlepszego dojarza i najlepszą dojarkę w kraju.

W parku rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdrój w sobotę 17 lipca odbyła się 20. jubileuszowa edycja Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.

Wzięło w nich udział niemal 40 zawodników, którzy w pojedynczym podejściu musieli wydoić jak największą ilość mleka w czasie jednej minuty. Bohaterką zawodów, z którą mierzy się każdy z uczestników była sztuczna krowa Robcula.

Jak co roku zawody przyciągnęły tłumy kibiców, a wydarzeniu towarzyszyła masa dobrej zabawy. W tym roku imprezę poprowadził znany i lubiany na całym Podhalu kabaret Śleboda.

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy, konkurs, zawody,

Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy już w najbliższą sobotę

Kto wydoi w jednym podejściu jak największą ilości mleka w czasie minuty? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend podczas XX Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.   W sobotę (17 lipca) w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland w sercu...
Do tegorocznej edycji rozgrywek przystąpiło prawie 40 osób, które rywalizowały ze sobą w kategorii męskiej i żeńskiej. Walka o podium była bardzo zacięta, a uczestnikom dopingowało liczne grono zgromadzonych kibiców.

Spośród 17 uczestniczek mistrzynią kolejny rok z rzędu została Anna Budzeń z Boczków Chełmońskich, której udało się wydoić aż 1950 ml mleka. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się Angelika Baran z Katowic z wynikiem 1800 ml mleka. Walka o trzecie miejsce zakończyła się dogrywką, którą wygrała Agata Maksymiak z Rabki Zdrój z wynikiem 1750 ml i 1950 ml mleka po dogrywce.

Tytuł mistrza zdobył Paweł Budzeń z Boczków Chełmońskich, który uzyskał wynik 2900 ml mleka. Drugie miejsce w kategorii męskiej zdobył Konrad Urbańczyk z miejscowości Raba Wyżna z wynikiem 2750 ml i 3200 ml mleka po dogrywce. Na trzecim miejscu uplasował się Michał Budzeń z wynikiem 2750 i 2500 ml mleka po dogrywce.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, a także nagrody pieniężne i rzeczowe. Symbolicznie nagrodzeni zostali także uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4. do 10.

Właściciele parku już dziś zapraszają na XVIII edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, która odbędzie się już 21 sierpnia.