Więcej polskiej wołowiny pojedzie do Turcji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-07-2016,11:00 Aktualizacja: 23-07-2016,9:23
A A A

Turcja zwiększa import wołowiny z Polski. Lista krajowych zakładów uprawnionych do eksportu tego mięsa, którą prowadzi Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Inwentarza Żywego Republiki Turcji, powiększyła się o trzy nowe zakłady.

Tureckie władze 22 lipca 2016 r. poinformowały Główny Inspektorat Weterynarii o wynikach kontroli przeprowadzonej w okresie 29 czerwca – 1 lipca 2016 r. w polskich zakładach sektora mięsa wołowego.

wołowina, eksport, turcja, bydło mięsne

Wołowina z Polski ponownie trafi do Turcji

Turcja wznawia zakupy polskiej wołowiny. To dobra informacja dla krajowych producentów tego mięsa, ponieważ turecki rynek jest bardzo chłonny. Jak informuje TVP 1 wskutek tej decyzji już wkrótce może się okazać, że w Polsce zabraknie...

Zezwolenie na eksport swoich produktów na turecki rynek uzyskały wszystkie przedsiębiorstwa, w których odbyła się inspekcja.

Obecnie z Turcją współpracuje dziewięć polskich producentów mięsa wołowego. Uzyskali oni uprawnienia eksportowe w wyniku trzech kontroli przeprowadzonych przez inspektorów tureckich na przestrzeni ostatnich jedenastu miesięcy.

W lipcu 2016 r. Główny Inspektorat Weterynarii ponownie przekazał stronie tureckiej listę kolejnych kilkunastu zakładów zainteresowanych sprzedażą wołowiny na turecki rynek i czeka na wyznaczenie terminu następnej kontroli.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA