Rośnie liczba krów pod oceną

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-05-2017,9:15 Aktualizacja: 11-05-2017,10:08
A A A

Ocena użytkowości mlecznej prowadzona przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka daje rolnikom możliwość uzyskania dużej liczby aktualnych informacji charakteryzujących stado. W Regionie Oceny Parzniew liczba krów objętych taką kontrolą przekroczyła poziom czterystu tysięcy sztuk.

- Liczba krów będąca pod oceną wartości użytkowej bydła w Regionie Oceny Parzniew wynosi 401 047 sztuk pochodzących z 11 494 stad - poinformował Adam Kamiński, zastępca dyrektora ds. Oceny PFHBiPM w Warszawie Region Oceny Parzniew.

W Regionie Oceny Parzniew udział krów ocenianych sięgnął ponad 50 proc. ogółu wszystkich sztuk objętych oceną w całej Polsce.

- Pogłowie krów od 2006 r. do kwietnia bieżącego roku w stadach korzystających z usługi oceny wzrosło w całym kraju o ponad 270 000 sztuk , z tego w naszym Regionie o 188 000 sztuk - mówił Adam Kamiński.

rynek mleka, przetwory mleczarskie, ceny, bydło mleczne

Rynek mleka ma się dobrze, ale jak długo?

Cena mleka w Polsce w marcu według danych Głównego Urzędu Statystycznego wynosiła średnio 1,31 złotych za litr i była o 25 groszy wyższa niż przed rokiem. Jak oceniają eksperci doba koniunktura na rynku mleka powinna trwać przynajmniej do...

Zdaniem Rafała Morawskiego, zajmującego się oceną wartości użytkowej bydła w RO Parzniew kluczem do sukcesu jest wzajemna i życzliwa współpraca pomiędzy hodowcami i pracownikami PFHBiPM.

- Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby Hodowców i robimy wszystko aby im sprostać. W trudnych okresach na rynku mleka, wspieramy hodowców wiedzą i umiejętnościami - dodał.

- Często jest tak, że hodowcy nie mają wpływu na cenę mleka, ale mogą wpływać na koszty jego produkcji i my dajemy im do tego najlepsze narzędzie. Wszyscy rozumiemy, że czas to pieniądz, dlatego też bardzo dbamy o szybkość i dokładność dostarczanych informacji - dodał Kamiński.

Region Oceny Parzniew jest największym Regionem w Polsce zarówno pod względem terytorialnym jak również ilości usług, które świadczy w ramach swej działalności.

Obejmuje on zasięgiem tereny centralnej, północno-wschodniej oraz południowo-wschodniej części Polski, do której należy siedem województw: lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie i świętokrzyskie.

Usługi oceny wartości użytkowej bydła PFHBiPM prowadzi w skali całego kraju poprzez trzy regiony oceny: RO Parzniew, RO Bydgoszcz i RO Poznań.

Według danych za ubiegły rok wynika, że liczba krów ocenianych w Polsce wyniosła ponad 770 tys. sztuk.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA