Przemysł mleczarski chce pomóc brytyjskim hodowcom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
09-03-2016,10:55 Aktualizacja: 09-03-2016,11:37
A A A

Mleko w skupie jest coraz tańsze. Według europejskiej prognozy w styczniu 2016 r. w Unii Europejskiej po raz pierwszy od trzech miesięcy jego cena spadła poniżej 30 Euro za 100 kg i wyniosła 29,83 Euro/100 kg tj. ok. 1,3 zł. Dla porównania w Polsce była najniższa od 2010 r. i wyniosła 26,36 Euro/100 kg czyli ok. 1,15 zł/kg.

Mleczarskie organizacje w Wielkiej Brytanii skupiające w swoim gronie producentów oraz zajmujące się doradztwem chcą wspierać hodowców bydła mlecznego, którzy w ciągu ostatnich miesięcy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.

- Rynek mleka wygląda dość ponuro. W krótkim czasie musimy zapewnić rolnikom w całym kraju wsparcie oraz służyć fachowym doradztwem na temat produkcji w trudnym czasie. Musimy im powiedzieć co mogą i powinni zrobić, aby przetrwać te okresy zmienności rynku i niskich cen - mówi Rob Harrison, prezes NFU czyli Narodowego Związku Farmerów.

- Chcemy, żeby rolnicy wiedzieli do kogo mogą się udać po pomoc w rozwiązaniu trudnych problemów z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy. Wiem, że problemy są różne, ponieważ nie ma dwóch producentów, którzy mają takie same fermy - przyznaje dyrektor do spraw strategii AHDB Dairy Amanda Ball.

Przedstawiciele organizacji mleczarskich podkreślają, że sposobem na przetrwanie trudnego okresu na rynku mleka jest wzajemna współpraca banków, konsultantów, doradców żywieniowych oraz lekarzy weterynarii.

Chcesz wiedzieć więcej? ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA