PFHBiPM podnosi ceny za usługi. To efekt decyzji ministra rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
06-07-2019,10:00 Aktualizacja: 06-07-2019,9:40
A A A

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka informuje, że wskutek decyzji podjętej przez ministra rolnictwa dotyczącej ograniczenia środków na postęp biologiczny w produkcji zwierzęcej, jest zmuszona podnieść ceny za proponowane przez nią usługi.

PFHBiPM informuje, że jest świadoma ryzyka wynikającego ze wzrostu finansowania usług i większych kosztów ponoszonych przez współpracujących z nią hodowców.

"Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, jakie niesie ze sobą podwyżka. Jednocześnie, nie pozostaje nam nic innego, jeżeli nadal chcemy świadczyć polskim hodowcom usługi na obecnym, bardzo wysokim poziomie, a także stale pracować nad ich rozwojem i doskonaleniem" czytamy w komunikacie federacji.

mleko, skup mleka, cena mleka, mleczarnie

Rolnicy w Polsce produkują coraz więcej mleka. Skup surowca rośnie

Skup mleka w Polsce w maju według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł 1 059,5 mln litrów. W porównaniu z kwietniem 2019 r. oznacza to wzrost o 4,2 proc, a z majem 2018 r. wzrost o 1 proc. Mleczarnie w okresie od...

PFHBiPM informuje, że obecnie dysponuje ofertą, która jest jedną z najlepszych i najtańszych w Europie.

Oferta ta była przygotowywana przez lata dzięki czemu została dostosowana do potrzeb i wymagań hodowców i producentów bydła mlecznego.

"Nie mieliśmy wpływu na powyżej wspomnianą decyzję dotyczącą ograniczenia dotacji i uważamy, że będąc dysponentem środków wsparcia pochodzących z budżetu państwa, PFHBiPM wydatkuje je w sposób racjonalny a także bardzo odpowiedzialny. Robiliśmy i nadal robimy wszystko, aby opłaty nie były obciążeniem dla hodowców, niestety ograniczone wsparcie państwa popchnęło nas do podniesienia cennika" czytamy w stanowisku federacji.

Federacja podkreśla przy tym, że decyzja ministerstwa rolnictwa nie jest od nie zależna i stawia ją pod przysłowiowym "murem".

Informacje w sprawie zmiany opłat za usługi PFHBiPM można znaleźć TUTAJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA