Ogień zniszczył budynek, ale krowy wyszły bez szwanku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-01-2021,14:35 Aktualizacja: 07-01-2021,12:32
A A A
Ogromny pożar stodoło-obory wybuchł w nocy 4 stycznia. Żywioł objął całą powierzchnię budynku i strych, gdzie znajdowało się około 150 sztuk beli ze słomą.
 
Straż pożarna otrzymała 4 stycznia o godzinie 20:19 zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w gospodarstwie w miejscowości Trzaski w gminie Ciechanowiec w woj. podlaskim. 
 
Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem natychmiast zadysponował wysłać w pierwszym rzucie 8 zastępów straży pożarnej.
 
rozcieńczanie mleka wodą, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, afera mleczarska, kolejni zatrzymani

Afera mleczna. Kolejne zatrzymania w sprawie

Rozcieńczanie mleka wodą, zawyżanie wskazań urządzeń pomiarowych i wyłudzanie pieniędzy ze spółdzielni mleczarskiej. Proceder ten został ujawniony w połowie 2019 r., a prowadzone śledztwo ujawnia kolejne wątki tej sprawy.    Afera...
 
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar budynku stodoło-obory murowanej krytej blachą. Pożar rozwinięty był na całej powierzchni budynku o wymiarach 50x20 m. Na poddaszu znajdowało się około 150 sztuk bel ze słomą– informuje portal wysokomazowiecki24.pl.
 
Na parterze budynku utrzymywanych było 80 krów, które gospodarz wypędził na pobliskie pole. 
 
W wyniku pożaru cała konstrukcja drewniana dachu uległa przepaleniu. Szybka interwencja straży pożarnej nie dopuściła do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zabudowania gospodarskie, gdzie utrzymywano zwierzęta oraz sprzęt rolniczy.
 
Po ugaszeniu pożaru prowadzono działania polegające na polewaniu słomy wodą oraz usuwaniu blachy w celu oddymienia poddasza budynku z wykorzystaniem specjalistycznego podnośnika hydraulicznego. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA