Nie ma decyzji w sprawie bezpańskich krów z Deszczna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-05-2019,11:45 Aktualizacja: 25-05-2019,12:24
A A A

Sytuacja dotycząca wolno żyjących krów w gminie Deszczno jest skomplikowana i wymaga wielowątkowej analizy. Na razie nie została podjęta decyzja, co dalej będzie ze stadem - poinformował w piątek w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.

Chodzi o dzikie stado bydła liczące 170-180 sztuk, które od wielu lat żyje na wolności w woj. lubuskim, wypasając się na polach rolników.

Są to zwierzęta niezarejestrowane, nie mają właściciela i nie są pod opieką weterynaryjną.

pożary w gospodarstwach, Turawa, opolszczyzna, Żabinek, powiat drawski

Pioruny uderzyły w gospodarstwa. W pożarze zginęło bydło

Prawdopodobnie w wyniku wyładowań atmosferycznych w ogniu stanęły budynki gospodarskie w miejscowościach Turawa pod Opolem i Żabinek (pow. drawski, woj. zachodniopomorskie). Gdy wezwani 19 maja do pożaru obory w Turawie strażacy dotarli na miejsce,...
"Sytuacja dotycząca zwierząt jest bardzo skomplikowana i wymaga wielowątkowej analizy. W ostatnim czasie odbyło się szereg spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, organizacji hodowców bydła, a także posiedzenie Rady Sanitarno-Epizootycznej poświęcone branym pod uwagę opcjom rozwiązania ww. sytuacji wraz z oceną ich skutków" - poinformował Główny Lekarz Weterynarii w komunikacie.

Obecnie Inspekcja Weterynaryjna czeka na ostateczne stanowisko Rady, które będzie ważną opinią w sprawie. Ponadto, cały czas analizowane są przepisy krajowe i unijne oraz opinie prawne wpływające do Głównego Lekarza Weterynarii od podmiotów zainteresowanych sprawą.

W związku z tym, na razie nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące zwierząt, które obecnie znajdują się pod opieką organizacji społecznych oraz wójta gminy Deszczno - oświadczył szef weterynarii.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA