Mleko ciągle drogie. W lipcu kosztowało średnio 1,35 zł za litr

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-08-2017,13:00 Aktualizacja: 23-08-2017,10:06
A A A

Cena mleka w Polsce w lipcu według notowań Komisji Europejskiej jest najwyższa w tym roku. Mleczarnie płaciły za surowiec średnio 1,35 złotych za litr. To o cztery grosze więcej niż w czerwcu oraz o jedną trzecią więcej niż przed rokiem.

Mleko w lipcu najdroższe było w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim, gdzie kosztowało 1,40 złotych za litr. O cztery grosze mniej czyli 1,36 zł/l płaciły mleczarnie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i lubelskim.

odchów cieląt, warsztaty, cielęta, siara

Odchów cieląt tematem bezpłatnych warsztatów

Hodowcy bydła mlecznego mogą bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu, które zostało zatytułowane: Warsztaty Odchowu Cieląt. Organizatorzy przewidują dwa spotkania w pełni poświęcone temu tematowi. Odchów cieląt to najsłabsze ogniwo w...

Producenci mleka z woj. mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego otrzymywali w tym czasie 1,35 zł za litr surowca. Mleczarnie w woj. opolskim i śląskim płaciły o grosz mniej czyli 1,34 zł/l.

Listę województw, w których cena mleka była najniższa otwiera kujawsko-pomorskie. Tamtejsi rolnicy otrzymali 1,30 zł za litr surowca. Jeszcze mniej bo 1,28 zł/l płaciły zakłady skupujące w woj. podkarpackim, 1,25 zł/l w łódzkim i tradycyjnie najmniej 1,22 zł/l w małopolskim.

Średnia cena skupu mleka, jak informuje TVP 1, może być jeszcze wyższa. Dlaczego? Ponieważ wciąż bardzo wysokie są ceny skupu artykułów mleczarskich. Największy popyt jest na towary wysokotłuszczowe.

Odtłuszczone mleko w proszku kosztuje 7,2 - 7,8 złotych za kilogram. Masło w blokach jest wyceniane na 21,5 - 23,5 zł/kg, a sery dojrzewające 12,5 - 14,8 zł/kg.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA