Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy już w najbliższą sobotę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-07-2021,12:50 Aktualizacja: 15-07-2021,12:28
A A A
Kto wydoi w jednym podejściu jak największą ilości mleka w czasie minuty? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend podczas XX Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.
 
W sobotę (17 lipca) w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland w sercu Rabki-Zdrój odbędą się XX Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 lat i ma bilet wstępu do parku rozrywki. 
 
Jest to to legendarna już impreza, która odbywa się od 20 lat. Już w najbliższą sobotę śmiałkowie z całego kraju zmierzą się w wydojeniu krowy Robculi. 
 
cena bydła, skup żywca wołowego, wołowina, ceny w Polsce,

Dalsze spadki cen w skupie bydła

Bydło w skupie na przełomie czerwca i lipca potaniało. Wzrost cen w tym okresie dotyczył jedynie bydła w wieku 8-12 miesięcy oraz jałówek powyżej 12 miesięcy.   Krajowe notowania bydła ogółem w dniach 28 czerwca – 4 lipca...
Zasady konkurencji są proste. Chodzi o wydojenie, w jednym podejściu, jak największej ilości mleka w czasie minuty. Doświadczeni zawodnicy wiedzą, że technika dojenia Robculi jest specyficzna i różni się od tradycyjnego dojenia żywej krowy. 
 
- Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych, ale i szalonych imprez organizowanych w naszym parku rozrywki. Cieszy się ona zarówno ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników, ale i gości, którzy co roku licznie stawiają się w tym dniu w Rabkolandzie, by kibicować zawodnikom oraz skorzystać z naszych parkowych atrakcji. Liczymy na to, że i w tej edycji frekwencja dopisze – mówi Piotr Wiecha, właściciel parku rozrywki.
 
W tym roku organizatorzy ograniczyli liczbę zawodników do 40 osób. Podzielili ich również na dwie kategorie męską i kobiecą. 
 
W każdej z kategorii na osoby, które zajmą pierwsze 3 miejsca czekają nagrody pieniężne, rzeczowe, a także dyplom oraz puchar. Pozostali uczestnicy, którzy zajmą miejsca od 4. do 10. otrzymają upominki. 
 
mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, skup mleka, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, mleko w UE

Skup mleka w Polsce rośnie. Jest popyt na nabiał

Skup mleka meldunkowy w maju bieżącego roku według danych Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł 1 089,7 mln litrów. Skup mleka w maju był o 5,2% większy od skupu odnotowanego w kwietniu oraz o 1,4% niż notowany w maju...
Aby wziąć udział w konkursie w charakterze zawodnika lub kibica należy zakupić bilet wstępu do Rabkolandu w regularnej cenie. Zapewnia on, poza możliwością uczestniczenia w imprezie, całodzienną zabawę bez limitu na wszystkich atrakcjach dostępnych na terenie parku rozrywki. 
 
Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Lunę. 
 
Znajduje się tam również najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA