Koronawirus przyczyną odwołania krakowskiej konferencji o rozrodzie krów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
04-03-2020,12:00 Aktualizacja: 04-03-2020,12:01
A A A

Hodowcy bydła mlecznego, praktycy, doradcy żywieniowi, zootechnicy a także lekarze i technicy weterynarii co roku spotykają się w Krakowie podczas konferencji organizowanej przez Katedrę Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie zaplanował na 12 marca 2020 roku kolejną edycję międzynarodowej konferencji z cyklu Nauka - Praktyce.

Konferencja niestety nie odbędzie się w planowanym terminie. Organizatorzy zdecydowali się na jej odwołanie z uwagi na epidemię koronawirusa.

koronawirus, rynek mleka, eksport produktów mleczarskich, agnieszka maliszewska, polska izba mleka

Koronawirus może negatywnie wpłynąć na rynek mleka

Epidemia koronawirusa w Chinach i związane z nią zakłócenia w łańcuchu dostaw na rynek Państwa Środka mogą mieć negatywne oddziaływanie na unijny rynek mleka - uważają analitycy banku PKO BP. Jak czytamy w opublikowanym Agro Nawigatorze...

"Szanowni Państwo, z powodu epidemii koronawirusa, obecnego już w większości krajów Europy, podjąłem dzisiaj rano bardzo trudną decyzję o zmianie terminu Konferencji Nauka-Praktyce, pt. "Rozród krów - jak wiele zależy od ich żywienia ?", którą zaplanowaliśmy na dzień 12 marca 2020 roku" czytamy we wczorajszym komunikacie wydanym przez prof. dra hab. Zygmunta Macieja Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ze względu na możliwość infekcji, zgromadzenie tak wielu osób w jednym miejscu, na konferencję zgłosiło się ponad 300 osób, zdaniem organizatorów stanowi poważne zagrożenie epidemiologiczne.

Uczestnikami konferencji mieli być goście z krajów, w których zdiagnozowano już obecność koronawirusa.

Decyzja organizatorów konferencji pokrywa się w pełni ze ścisłymi zaleceniami rektorów krakowskich szkół wyższych o nieorganizowaniu obecnie konferencji naukowych oraz wymiany międzynarodowej.

Szkoła Żywienia, dobrostan bydła mlecznego, krowy mleczne, cielęta

Dobrostan bydła mlecznego. Mamy nad czym pracować

- Dobrostan zwierząt, to nie jest zbyt popularne słowo. Wiemy, że on jest potrzebny i że powinniśmy się nim zająć. Często słyszymy jednak, że może zrobimy to później, są ważniejsze sprawy - mówił prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski...

"Jestem przekonany, że uzyskam Państwa akceptację. Ze względu na trudności w określeniu jak długo będzie istniało zagrożenie epidemią, proponuję, aby konferencja obyła się we wrześniu 2020 r., sądząc, że będzie to wtedy możliwe" czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów.

Organizatorzy zapewniają, że gdy tylko ustalą wstępny termin konferencji, poinformują o tym zainteresowanych na stronie internetowej.

Miejsce i program konferencji prawdopodobnie pozostaną bez zmian.

"Część uczestników konferencji dokonała już opłaty konferencyjnej. Proponujemy jej zachowanie na naszym koncie, do wykorzystania we wrześniu. Oczywiście istnieje możliwość natychmiastowego zwrócenia wpłaconych kwot. Bardzo liczymy na Państwa zrozumienie" pisze prof. Kowalski.

Pełną treść komunikatu wydanego przez organizatorów konferencji znajdziesz TUTAJ.

Stanowisko Rektorów krakowskich szkół wyższych znajdziesz TUTAJ.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA