Importowane produkty mleczarskie będą znakowane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-06-2019,11:35 Aktualizacja: 09-06-2019,11:30
A A A
EQM (Emirates Quality Mark) jest to znak, który ma znaleźć się na określonych produktach mleczarskich eksportowanych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). O szczegółach dotyczących znakowania będzie można dowiedzieć się podczas 17. Międzynarodowego Forum Mleczarskiego. 
 
ZEA wprowadzają obowiązek nadawania znaku EQM określonym produktom mleczarskim pochodzącym z eksportu.
 
Strona emiracka potwierdza jednak, że będzie akceptowała unijny system kontroli w zakresie bezpieczeństwa żywności, natomiast dodatkowy system kontroli ECAS produktów mleczarskich ma dotykać „bardziej gwarancji w zakresie bezpieczeństwa żywności na odcinku dostawca - punkt sprzedaży”. 
 
minister rolnictwa, dofinansowanie do postępu biologicznego, PFHBiPM, hodowla bydła mlecznego

PFHBiPM chce rozmawiać, ale minister rolnictwa milczy

Minister rolnictwa chce zmniejszyć o około 60 procent dofinansowanie do tzw. postępu biologicznego. I póki co pozostaje głuchy na głos Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, która chce pilnie rozmawiać w...
O znak jakości EQM prawdopodobnie wnioskować będą lokalni dystrybutorzy i importerzy, którzy po uzyskaniu akredytacji będą przekazywać producentom informacje o umieszczeniu znaku na produktach. 
 
Więcej informacji na temat znakowania będzie można uzyskać w trakcie 17. Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które odbędzie się 4-6 września w hotelu Narvil w Serocku.
 
Weźmie w nim udział naczelnik wydziału rejestracji artykułów spożywczych i oceny etykiet bezpieczeństwa żywności w Rządzie w Dubaju, Pani Hanan Ali Abdulla. 
 
Międzynarodowe Forum Mleczarskie to wydarzenie, które stwarza możliwość wymiany poglądów i doświadczeń związanych z branżą mleczarską. 
 
Co roku konferencja gromadzi coraz większą liczbę gości, reprezentantów ministerstw, administracji rządowych i ambasad, ekspertów oraz przedstawicieli przedsiębiorstw i firm z branży mleczarskiej. 
 
W czasie trzydniowego forum zostaną omówione tematy dotyczące sytuacji na krajowym, unijnym i światowym rynku mleka. Zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania na rynku mleczarskim oraz omówione zmiany prawne w handlu artykułami mlecznymi.
 
Prelegenci poruszą również temat Brexitu i jego wpływu na sektor mleczarski, a także roli kobiet w branży. 
 
Honorowym patronem wydarzenia została Polska Izba Mleka.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA