Federacja wstrzymuje próbne doje krów mlecznych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-03-2020,19:30 Aktualizacja: 17-03-2020,14:35
A A A

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wstrzymuje próbne doje związane z prowadzeniem oceny wartości użytkowej bydła mlecznego.

- Bardzo dobrze rozumiemy słowa premiera RP, który bezpośrednio uczulał Polaków do ograniczenia kontaktów z osobami postronnymi, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówi Leszek Hądzlik, Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Prezydium PFHBiPM, w obliczu obecnej sytuacji związanej z prewencją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, postanowiło wstrzymać wykonywanie próbnych udojów mleka w gospodarstwach mlecznych, których bydło jest pod kontrolą wartości użytkowej. Dotyczy to także zadań hodowlanych.

PFHBiPM, polska izba mleka, rynek mleka, koronawirus

Organizacje z rynku mleka reagują na epidemię koronawirusa

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce i potencjalne zagrożenie zarażeniem koronawirusem, wprowadzamy dodatkowe środki ostrożności - poinformowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów...

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że takie działanie nie jest dla wszystkich komfortowe, ale konieczne, żeby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. W ocenie hodowców bydła i producentów mleka, którzy tworzą Prezydium Zarządu PFHBiPM bardzo wiele zależy od nas samych, dlatego też zwracamy się do rolników utrzymujących bydło mleczne, którzy sprzedają mleko do zakładów przetwórczych, żeby ograniczyli kontakty z osobami z poza gospodarstwa oraz stosowali się do zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego - dodaje Leszek Hądzlik.

Federacja poinformowała ministra rolnictwa o pełnej gotowości niesienia pomocy w związku z ograniczaniem rozprzestrzenia się nowego koronawirusa. Jednocześnie oczekuje na kontakt z jego strony w sprawie wypracowania jak najlepszych rozwiązań dla hodowców bydła i producentów mleka w postępującej epidemii.

PFHBiPM zatrudnia w skali całego kraju pond 1,1 tys. osób, którzy pracują na rzecz hodowców bydła i producentów mleka. Prowadzi m.in. ocenę wartości użytkowej bydła mlecznego w Polsce, która pomaga maksymalizować zyski producentom mleka. Pod kontrolą użytkowości jest ok. 800 tys. sztuk bydła mlecznego, które znajduje się w ponad 20 tys. obór mlecznych.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA