Coraz mniej mleka trafia do punktów skupu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Bank BGŻ BNP Paribas, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2016,11:10 Aktualizacja: 03-11-2016,11:48
A A A

W sierpniu do unijnych mleczarni dostarczono 12,7 mln ton mleka, czyli o 2,3 proc. mniej niż rok wcześniej - informuje Komisja Europejska.

Eksperci z Brukseli zwracają uwagę, że dynamika spadku dostaw surowca we Wspólnocie pogłębia się bowiem w lipcu do punktów skupu trafiło tylko o 1,3 proc. mniej mleka niż przed rokiem. W sierpniu spadek skupu odnotowano aż w 18 z 28 krajów Unii - informują analitycy Banku BGŻ BNP Paribas.

Mniej surowca przyjęły mleczarnie m.in. Niemczech (1,8 proc.), we Francji (3,2 proc.) i Wielkiej Brytanii (6,8 proc.). W górę poszły za to dostawy w Holandii (4,8 proc.). W Polsce producenci dostarczyli w sierpniu o 1,2 proc. mniej mleka niż o tej porze przed rokiem.

Znawcy rynku przypominają, że w jesiennej prognozie dostaw mleka w UE zawartej w "Short-term outlook" zakładano, że dynamika wzrostu przywozu surowca do punktów skupu w całym roku wyniesie 0,6 proc. Gdyby szacunki te miały się sprawdzić, to w kolejnych miesiącach dostawy musiałyby być przeciętnie o 2,2 proc. niższe od ubiegłorocznych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA