Cena w skupie bydła ponownie spadła poniżej 10 zł za kilogram

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-09-2023,14:50 Aktualizacja: 14-09-2023,12:49
A A A
Notowania w krajowych skupach bydła rzeźnego na przełomie sierpnia i września spadły. Dostawcy za bydło ogółem uzyskiwali średnio 9,98 zł za kg, czyli o 0,4% mniej niż przed tygodniem.
 
Bydło rzeźne w dniach od 28 sierpnia do 3 września w ciągu tygodnia potaniało o 0,4% do wartości 9,98 za kg wagi żywej. Cena ta była o 2,9% wyższa niż przed miesiącem i o 9,5% niższa niż uzyskiwali producenci przed rokiem. 
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 10,55 zł za kg. Notowania te były o 1,7% wyższe niż przed tygodniem oraz o 2,1% niż przed miesiącem. Cena ta była jednocześnie o 9,1% niższa niż przed rokiem.
 
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, farmdays, bydło mleczne, pokaz maszyn zielonkarskich, GR Marcina Piotrowicza

Hodowcy bydła spotkali się na Mazowszu

Narodowy Dzień Mlecznej Farmy obfitował w liczne atrakcje. Przybyli goście uczestniczyli w części teoretycznej, w prezentacji odmian kukurydzy i pokazie maszyn zielonkowych, a także w zwiedzaniu gospodarstwa rolnego utrzymującego bydło...
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,88 zł za kg. Cena ta była o 0,1% niższa niż przed tygodniem i o 3,6% wyższa niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o 8% tańsze niż przed rokiem. 
 
Byki powyżej 24 miesięcy w ciągu tygodnia potaniały o 0,3% do wartości 10,77 zł za kg. Cena ta była o 4% wyższa niż przed miesiącem oraz o 8,1% niższa niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 8,16 zł za kg, czyli o 0,4% mniej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 1,3% wyższa niż przed miesiącem, a także o 14,7% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,70 zł za kg wagi żywej. Były one o 0,4% droższe niż przed tygodniem oraz o 2,3% niż przed miesiącem. Producenci uzyskiwali jednocześnie o 7,1% mniej za ten żywiec niż przed rokiem. 
 
Na przełomie sierpnia i września zakłady mięsne zbywały ćwierćtusze wołowe kompensowane z buhajków do 2 lat średnio po 20,46 zł za kg, czyli o 3 gr za kg drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 7 gr za kg taniej niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie cena ćwierci wołowych była o 5% niższa niż przed rokiem
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA