Cena bydła w Polsce nieznacznie wzrosła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
16-10-2020,12:50 Aktualizacja: 16-10-2020,12:52
A A A
Żywiec wołowy na przełomie września i października był skupowany o 1 grosz za kilogram drożej niż przed tygodniem. O tyle samo wzrosły ceny zbytu mięsa wołowego oferowanego przez zakłady mięsne.
 
Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa informuje, że w dniach od 28 września do 4 października żywiec wołowy skupowano średnio po 6,33 zł za kg.
 
Cena ta była o 1 gr za kg wyższa niż w poprzednim notowaniu i przed miesiącem. Jednocześnie była ona o 7% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
zdrowotność racic, korekcja racic, basen, pianowanie, Cid Lines,

Uczyli się jak rozpoznawać schorzenia racic

Problemy ze zdrowotnością racic dotyczą niemal wszystkich gospodarstw specjalizujących się w produkcji mleka. Jednym z punktów profilaktyki jest prewencja w postaci kąpieli racic z naprzemiennym wykorzystaniem przynajmniej dwóch...
Na przełomie września i października zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe z młodych buhajków do 2 lat średnio po 13,16 zł za kg.
 
Było to o 1 gr więcej niż przed tygodniem. Cena tego asortymentu była o 1% wyższa niż przed miesiącem i o 6% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2019 r.
 
Pod koniec września ceny skupu byków w wadze żywej wynosiły średnio 7,01 zł za kg i były o 2 gr wyższe niż przed tygodniem.
 
Jałówki skupowano po 6,59 zł za kg. To o 3 gr więcej niż płacono przed tygodniem. Z kolei za krowy rolnicy uzyskiwali 4,83 zł za kg, czyli tyle samo jak przed tygodniem.
 
Ceny byków w wadze wbc osiągnęły poziom 12,65 zł za kg i były o 1 gr wyższe niż przed tygodniem.
 
Za jałówki płacono 12,56 zł za kg i było to o 5 gr za kg więcej niż przed tygodniem, a cena krów wyniosła 10,61 zł za kg i była o 9 gr wyższa. 
 
 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA