Bydło w skupie podrożało

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-06-2021,9:30 Aktualizacja: 30-06-2021,9:26
A A A
Krajowe ceny bydła ogółem w trzecim tygodniu czerwca wzrosły. Największe podwyżki odnotowano w grupie bydła w wieku 8-12 miesięcy.
 
Rosnący trend cen w skupie żywca wołowego utrzymuje się od początku roku. W trzecim tygodniu czerwca, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, za bydło rzeźne krajowi dostawcy uzyskiwali średnio 7,41 zł za kg.
 
Cena ta była o 4 gr za kg wyższa niż tydzień wcześniej i o 4,5% niż przed miesiącem. Żywiec wołowy był jednocześnie o 22% droższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
Polanica Zdrój, konferencja, bydło mleczne, bydło mięsne, choroby bydła, mastitis, rozród krów, ruja, inseminacja

W Polanicy stacjonarnie o chorobach bydła

Hodowcy i producenci bydła mlecznego i mięsnego oraz lekarze weterynarii po rocznej przerwie wzięli udział w cyklicznej stacjonarnej konferencji naukowej w Polanicy Zdroju. - Zwiększająca się wydajność mleczna, mięsna, przyrosty wagowe to czynniki,...
Największy wzrost cen odnotowało bydło w wieku 8-12 miesięcy. W ciągu tygodnia podrożało ono o niemal 6% do wartości 7,66 zł za kg. Było to o 6,3% więcej niż przed miesiącem oraz o 20,3% niż przed rokiem.
 
Byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące podrożały o 0,6% do wartości 8,06 zł za kg. Ich cena była o 4,3% wyższa niż przed miesiącem i o niemal 24% niż przed rokiem. 
 
W kategorii byków powyżej 24 miesięcy cena utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 8,03 zł za kg. Była ona jednocześnie o 3,7% wyższa niż przed miesiącem i o 25,2% niż uzyskiwali producenci w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
Cena krów wzrosła o 0,8% do wartości 5,93 zł za kg. Było to o niemal 4% więcej niż przed miesiącem i o 22,7% niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy podrożały o 0,4% do wartości 7,46 zł za kg. Ich cena była o 3,1% wyższa niż przed miesiącem oraz o 17% niż przed rokiem. 
 
Zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe z buhajków do 2 lat średnio po 14,30 zł za kg. To o 2% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4,5% niż przed miesiącem, a także o 14% niż przed rokiem. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA