Bielmlek - będzie pomoc dla poszkodowanych rolników?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
31-07-2021,15:45 Aktualizacja: 31-07-2021,11:23
A A A
Premier podpisał rozporządzenie dotyczące pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku upadłości Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Szczegóły rządowego wsparcia zostaną przedstawione dziś (28 lipca). 
 
- Właśnie wyszedłem z biura premiera Mateusza Morawieckiego i mam w ręku świeżo podpisane i włożone w okładki rozporządzenie o udzieleniu wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku upadłości Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek – mówił dla portalu bielsk.eu poseł Lech Kołakowski.
 
Rozporządzenie składa się z 6 stron. Poseł zapewnił, że przeanalizuje je i szczegóły przedstawi rolnikom dziś (28 lipca) o godzinie 12 przed siedzibą Bielmleku.
 
przetwory mleczne, sery twarogi, kowr

Sery dominują w eksporcie produktów mleczarskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podaje, że sery i twarogi zajmują dominującą pozycję w strukturze wywozu produktów mlecznych. W okresie styczeń–maj stanowiły 34 proc. ich eksportu. Największy udział w strukturze wywozu serów...
Jednocześnie podkreślił, że zrobi wszystko co w jego mocy, by rolnicy nie zostali sami z długami spółdzielni.
 
- Mam nadzieję, że oczekiwania rolników zostaną spełnione. Robiłem, co mogłem. Pukałem do wszystkich możliwych drzwi. Gdy drzwi przede mną zamykano, wchodziłem oknem. Prosiłem, zabiegałem. Zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy i udało się – tłumaczył dla bielsk.eu poseł Lech Kołakowski.
 
Poseł pomoc rolnikom zapowiadał jeszcze w marcu podczas jednego z protestów organizowanych przed siedzibą mleczarni. Temat Bielmleku poruszał nie tylko podczas kuluarowych rozmów z premierem, czy ministrem rolnictwa. Mówił o nim także na konferencji prasowej, stojąc ramię w ramię z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.
 
Podkreślił wówczas, że rolnicy nie otrzymali zapłaty za odstawione mleko, a w dodatku w wyniku upadłości spółdzielni jako jej członkowie muszą spłacać jej długi do wysokości udziałów.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA