PiS wycofuje swój projekt Prawa łowieckiego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-01-2016,8:05 Aktualizacja: 12-01-2016,9:01
A A A

Projekt posłów PiS Prawa łowieckiego zostanie wycofany najpóźniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka klubu. Wyjaśniła, że dokument wzbudzał kontrowersje także wśród posłów PiS. Zakładał on m.in. dostęp myśliwych do broni krótkiej.

- Na pewno ten projekt będziemy wycofywać. On wzbudzał zbyt dużo kontrowersji nawet wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości i w takiej wersji procedowany nie będzie - powiedziała PAP Mazurek.

prawo łowieckie, tworzenie obwodów łowieckich, urządzanie polowań

Sejmowa komisja za projektem nowelizacji Prawa łowieckiego

Posłowie sejmowej komisji środowiska przyjęli sprawozdanie podkomisji w sprawie projektu nowelizacji Prawa łowieckiego. Jak tłumaczył poseł-sprawozdawca Marek Gos (PSL), komisja ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa omawiała...

Przypomniała, że to poseł wnioskodawca lub odpowiednia liczba posłów podpisanych pod projektem mogą zawnioskować o wycofanie projektu, a teraz Sejm nie obraduje. - Dlatego wniosek taki zostanie złożony najpóźniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu - zaznaczyła. Sejm zbiera się w tym tygodniu.

Projekt Prawa łowieckiego wnieśli do Sejmu posłowie PiS. Zakładał on m.in. dostęp myśliwych nie tylko do długiej broni, ale również rewolwerów. - Bronią myśliwską jest wyłącznie broń palna długa, o lufach gwintowanych lub gładkich, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć strzałów, oraz rewolwery - brzmiał zapis projektu.

Autorzy uzasadniali, że projekt ma dostosować przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wskazał na niewłaściwą ochronę praw właścicielskich w obecnych uregulowaniach. Zakładano m.in. konsultacje z prywatnymi właścicielami gruntów podczas tworzenia obwodów łowieckich.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu