Nie ma poprawek do projektu noweli Prawa wodnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2018,8:20 Aktualizacja: 28-02-2018,9:03
A A A

Kluby parlamentarne nie wniosły poprawek do poselskiego projektu noweli Prawa wodnego. Nowe przepisy pozwolą m.in. zaliczyć na poczet kar, które musieliby płacić przedsiębiorcy, realizowane przez nich inwestycje środowiskowe.

Podczas drugiego czytania projektu kluby parlamentarne nie wniosły do niego poprawek. PO złożyła wniosek o odrzucenie projektem który będzie głosowany.

Jak tłumaczyli autorzy projektu, czyli posłowie PiS, nowe prawo doprecyzuje i uzupełni obowiązujące Prawo wodne.

nowe prawo wodne, prawo wodne, opłaty za wodę, CropX, Soil Sensor Platform, eitan dan

Dzięki innowacjom rolnicy mogą sporo zaoszczędzić na wodzie

Woda staje się strategicznym zasobem dla rolnictwa. Polska jest w nią uboga, a nowe Prawo wodne wprowadza dodatkowe opłaty za korzystanie z niej. Jak zatem ograniczyć zużycie w rolnictwie? Z pomocą gospodarzom mogą przyjść nowe technologie, m.in....

Nowelizacja spowoduje, że do postępowań w sprawach decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz w sprawach ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie obowiązującej ówcześnie ustawy (z dnia 3 października 2008 roku), stosowane były przepisy obowiązujące przed dniem wejścia w życie ustawy - Prawo wodne, to jest dniem 1 stycznia 2018 r.

Nowelizacja pozwoli również przedsiębiorcom, którzy nie dotrzymywali warunków udzielonego pozwolenia wodno-prawnego (dot. ilości pobieranej wody i jakości odprowadzanych ścieków) zaliczyć na poczet kar rozpoczęte inwestycje środowiskowe.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY