Chcą zmiany decyzji w sprawie dopłat do uprawy buraków cukrowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (art) | REDAKCJA@AGROPOLSKA.PL
05-02-2015,18:20 Aktualizacja: 05-02-2015,23:10
A A A

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego wystąpił do ministra rolnictwa z odezwą o zmianę decyzji w sprawie dopłat do uprawy buraków cukrowych. Związek chce, aby tak, jak to było dotychczas były one naliczone do tony buraków, a nie hektara.

W odezwie czytamy, że "Teraz forsując swój sposób dopłaty do hektara uprawy - a nie do 1 tony buraków, jak chcą polscy plantatorzy, ponieważ my kontraktujemy tony, a nie hektary - doprowadza Pan do tego, że Komisja Europejska nie patrząc na to, że "hektar hektarowi jest nierówny", najpóźniej za 2 lata zabierze nam te dopłaty. To oznacza, że przestaniemy uprawiać buraki cukrowe i tym samym doprowadzi Pan do zamknięcia pozostałych cukrowni w Polsce".

I dalej KZPBC apeluje "Panie Ministrze, jest jeszcze czas, aby Pan się z tego systemu dopłaty wycofał, gdyż nie chcielibyśmy, aby Pan osobiście, Pana nazwisko oraz Pana partia były kojarzone z zaprzestaniem uprawy buraków i produkcji cukru w Polsce. Byłoby szkoda, gdyż są jeszcze w tej partii ludzie, którym cukrownictwo w Polsce dużo zawdzięcza".

Poleć
Udostępnij
Skomentuj