Bronisław Komorowski podpisał ustawę ważną dla polskich rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
05-05-2015,11:55 Aktualizacja: 05-05-2015,12:45
A A A

Prezydent podpisał we wtorek ustawę pozwalającą rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, uroczystość podpisania ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw odbyła się w Zastawnie (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie prezydent odwiedził gospodarstwo agroturystyczne i ekofarmę "Vitalis" państwa Agnieszki i Tadeusza Kawy.

To właśnie tam spotkał się również z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw.

Ustawa dot. sprzedaży bezpośredniej wyczekiwana przez rolników

Bardzo oczekiwana przez rolników ustawa - powiedział PAP wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke o przepisach dotyczących sprzedaży żywności przez rolników. W czwartek wieczorem uchwalił je Sejm, a nowe przepisy mają wejść w życie 1...
Bronisław Komorowski podkreślił, że nowelizacja daje nowe szanse, istotne przede wszystkim z punktu widzenia mniejszych gospodarstw rolnych.

- Ta ustawa jest kamieniem milowym do uzyskania możliwości, jakie mają rolnicy w wyżej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, gdzie podziwiamy współtworzenie kultury kulinarnej, która wzbogaca wartości poszczególnych regionów i miejscowości - ocenił.

Ustawa z 9 kwietnia br. pozwoli rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców. Szacuje się, że spośród miliona drobnych gospodarstw rolnych ok. 100 tys. byłoby w stanie sprzedawać swoje wyroby w ramach sprzedaży bezpośredniej.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"