Będą mandaty za brudne opony

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2018,19:45 Aktualizacja: 16-04-2018,9:05
A A A

Wraz z nadejściem wiosny na drogach możemy spotkać coraz więcej maszyn rolniczych. Pamiętajmy, że wyjeżdżając takim sprzętem na drogę musi on być sprawny technicznie - przypominają policjanci.

Mundurowi zwracają uwagę, że nie można bagatelizować niesprawności np. w oświetleniu pojazdu, czy układzie hamulcowym.

"Mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie może być przyczyną wypadku" - ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

traktor na drodze ekspresowej, mandat, policja, zagrożenia na S3

Przejażdżka traktorem zakończyła się wysokim mandatem

Nie dość, że wjechał ciągnikiem z dwiema przyczepami na drogę ekspresową, to - jak się okazało - nie miał uprawnień do kierowania takim zestawem. Mandat dostał nie tylko on. Po zgłoszeniu o ciągniku rolniczym poruszającym się drogą ekspresową S3,...
Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych.

"Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna. Dlatego przed wyjazdem z pola na drogę należy oczyścić koła takiego pojazdu. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych" - informują olsztyńscy policjanci.

Mundurowi podkreślają, że niestosowanie się do określonych zasad bezpieczeństwa oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

"W związku z tym, zachowajmy szczególną ostrożność" - apelują funkcjonariusze.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich